Reklama

Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Kutnie i powiecie. Ten wykres daje do myślenia

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Liczba zakażonych koronawirusem wystrzeliła w całej Polsce. Od czasu zniesienia obostrzeń sytuacja pogarsza się również w Kutnie. Wiceprezydent Zbigniew Wdowiak przygotował wykres przedstawiający zwiększającą się liczbę zakażonych. Daje do myślenia.

Wiceprezydent zauważa, że pierwsza większa fala zachorowań miała miejsce między 12 kwietnia a 3 maja (na poziomie 20- 29 w powiecie, a w samym Kutnie między 11 a 18) przy max. pułapie 135 osób na kwarantannie. Z kolei...

- Od końca maja rośnie ponownie liczba zachorowań i zarazem liczba osób na kwarantannie przy czym największy wzrost notujemy w naszym mieście. Wczoraj (4 czerwca - dop. red) było już 30 zakażonych, w tym 24 z Kutna. Wystrzeliła liczba osób w odosobnieniu do prawie 250 - zaznacza Zbigniew Wdowiak.

Wczoraj, w niedzielę 7 czerwca, służby mówiły już o 40 zakażonych, liczba ta więc stale rośnie.

- Pamiętajmy, ze stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od Naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Korzystajmy z rękawiczek oraz środków dezynfekujących. Jeśli nie ma takiej konieczności , nie opuszczajmy domów - apeluje starosta Daniel Kowalik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE