Reklama

Reklama

Czeka Cię kwarantanna? Możesz ubiegać się o zasiłek

Opublikowano: wt, 24 mar 2020 06:00
Autor:

Czeka Cię kwarantanna? Możesz ubiegać się o zasiłek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby powracające z zagranicy objęte są czternastodniową kwarantanną. Za ten okres mogą ubiegać się o świadczenie chorobowe. W tym celu u płatnika zasiłku muszą złożyć specjalny wniosek.

Reklama

Osoby przekraczające granicę, objęte obowiązkową kwarantanną, mogą ubiegać się o świadczenia chorobowe. Aby je uzyskać, powinny złożyć w terminie 3 dni roboczych od dnia zakończenia kwarantanny specjalne oświadczenie o obowiązkowym odbywaniu kwarantanny. Wzór takiego oświadczenia można pobrać ze strony www.zus.pl.

- Oświadczenie należy złożyć u właściwego płatnika zasiłku. W przypadku pracownika lub zleceniobiorcy będzie to odpowiednio pracodawca lub zleceniodawca. W przypadku osób, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą i osób z nimi współpracujących, oświadczenie należy złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - wyjaśnia Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS
województwa łódzkiego.

Oświadczenie może być złożone elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS.
Płatnik wypłacający zasiłek chorobowy za okres kwarantanny i ZUS, mogą zweryfikować dane zawarte w oświadczeniu w Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W przypadku skrócenia kwarantanny lub zwolnienia z niej, należy o tym poinformować płatnika zasiłku.

Osoby, które powracają z zagranicy i są objęte obowiązkową kwarantanną nabywają prawo do świadczenia chorobowego na ogólnych zasadach. W tej sytuacji zleceniobiorcy oraz przedsiębiorcy muszą mieć opłaconą składkę chorobową, która jest dobrowolna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  M

  A co z osobami na zasilkach rehabilitacyjny wizyty odwolywane badania też więc kto wypelni za nas dokumenty na kontynuację leczenia

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  mela

  Ciekawi mnie - na ile możne sobie jeszcze pozwolić nasza - OJCZYZNA DOJNA. No bo jest i 500+ i emerytura + i matka+ a także krowa i świnia+, mieszkanie+ ale i również przekop Mierzei Wiślanej+, Mega Lotnisko +. A teraz i kwarantanna chińska+ a budżet państwa podobno jest zrównoważony - no to niby skąd te zaskórniaki na t... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Ula

   Do wyborów będzie wszystko po wyborach nie będzie nic.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   uuuuu

   "mela'' jeszcze ciebie powinni przechandlować. Problem w tym że za takiego gnoja g... dostaną. Osobiście podejrzewam że jeszcze trzeba by dopłacić słono jak za wywóz ŚMIECI.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   extra

   pisowcy modlą śie do boga i mają

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    jan

    Też się pomódl to dostaniesz. PLOMBĘ hehe. W rękawiczce oczywiście.