Reklama

Reklama

"Cześć i chwała bohaterom!". Kutno uczciło Narodowe Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 11 lis 2021 13:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po rocznej przerwie uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości powróciły do miasta róż. Dziś w centrum Kutna zebrały się setki mieszkańców i oficjeli, by wspólnie świętować 103. rocznicę wyzwolenia Polski spod jarzma zaborców.

Reklama

Od godz. 10. na placu Piłsudskiego na kutnian czekała wystawa plenerowa pojazdów militarnych. O godz 10:30 w kościele pw. św. Wawrzyńca rozpoczęła się natomiast msza święta z udziałem Pododdziału Honorowego 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz I LO PUL Liceum Mundurowego.

Po nabożeństwie mieszkańcy, prowadzeni przez orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie, udali się ul. Królewską na plac Wolności, gdzie rozpoczęło się właśnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. 

Następnie poczet honorowy dokonał podniesienia flagi państwowej na maszt, a uczestnicy wydarzenia odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Wówczas głos zabrał prezydenta Kutna, Zbigniew Burzyński. 

Kolejnym punktem uroczystości był apel poległych,  następnie złożeno kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obecne były delegacje m.in. parlamentarzystów, samorządów, instytucji publicznych, placówek oświatowych i służb mundurowych. 

Obchody zakończyły się defiladą pododdziałów. 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Kutnie wzbogacone są o imprezy towarzyszące. Szczegóły znajdziecie na poniższym plakacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)