Reklama

Czy nasz region otrzyma pomoc z Niemiec? Posłanka z Kutna pisze do marszałka

Opublikowano: pt, 13 lis 2020 11:34
Autor:

Czy nasz region otrzyma pomoc z Niemiec? Posłanka z Kutna pisze do marszałka  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno media obiegła informacja o tym, że Marszałek Województwa Mazowieckiego zwrócił się o pomoc w walce z COVID-19 do przedstawicieli dwóch niemieckich landów z prośbą o pomoc. W nawiązaniu do tych działań, posłanka Paulina Matysiak z partii Razem napisała do Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreiber, czy zamierza wykonać podobny gest.

- W województwie łódzkim sytuacja szpitali i oddziałów zakaźnych, powołanych do walki z pandemią COVID-19,coraz bardziej się pogarsza. Brakuje personelu, ale także specjalistycznego sprzętu, który mógłby uratować życie wciąż rosnącej liczbie chorych. W tej sytuacji warto skorzystać z każdej oferty pomocy i nawiązywać współpracę nie tylko z instytucjami w Polsce, ale także za granicą – pisze w piśmie posłanka.

List z ofertą pomocy w walce z COVID-10 od prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera trafił do prezydenta Andrzeja Dudy pod koniec października bieżącego roku.W odpowiedzi prezydent Andrzej Duda podziękował za ten gest i zapewnił, że jeśli zajdzie taka potrzeba, Polska jest gotowa ściśle współpracować.

- Sytuacja w szpitalach jest trudna. Niedawno pisałam interwencję w sprawie braków kadrowych w kutnowskim szpitalu. Widzę też w mediach społecznościowych apele pracowników innych szpitali o pomoc w zdobyciu bardzo podstawowych rzeczy jak woda i środki ochrony osobistej. Jeżeli nasze Państwo nie jest w stanie tego zapewnić, powinniśmy skorzystać z oferty pomocy–stawką jest życie i zdrowie Polek i Polaków – dodaje Paulina Matysiak.

Pismo od posłanki trafiło do Marszałka Grzegorza Schreibera 10 listopada. Odpowiedź powinna pojawić się w ciągu dwóch tygodni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE