Reklama

Czy Polacy boją się rozwodów?

Opublikowano:
Autor:

Czy Polacy boją się rozwodów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie można powiedzieć, że rozwody są teraz modne, bo moim zdaniem to nie kwestia trendów, jednak zdecydowanie odsetek rozwodów we współczesnych czasach jest o wiele wyższy. Powodów jest wiele i właśnie o tym dzisiaj będziemy rozmawiać. Bo jak się okazuje, Polacy nie boją się już rozwodów i chcą walczyć o swoje lepsze życie.

Kobiety są odważniejsze

Jeszcze kilka lat temu, kobieta była bardzo mocno uzależniona od mężczyzny. Bo to ona zajmowała się dziećmi i domem, a mężczyzna zarabiał na życie. Na szczęście rolę się wyrównały i kobiety aktualnie pracują i robią kariery zawodowe. Bardzo wiele kobiet zajmuje się dziećmi i prowadzi własną działalność. Jest to świetne. I jak się okazuje, już mężczyzna nie jest potrzebny do utrzymywania rodziny. W normalnej sytuacji kobieta i mężczyzna dzielą się opłatami i zakupy. Tak by z każdej wypłaty szło tyle samo.

Najważniejsze jest to, żeby się dogadać. I dość do konsensusu. Jednak jeśli kobieta nie czuje się dobrze ze swoim mężem. Czuje się zaniedbana, nietraktowana poważnie, czy nawet zdradzana, to nie boi się rozwodu. Jak się okazuje, rozwod.me odnotowuje bardzo dużą ilość rozwodów, kiedy to kobiety występują o nie. Nie boją się życia bez mężczyzny, bo doskonale radzą sobie same.

Podejście mężczyzn do rozwodów

Mężczyźni się mnie podatni na rozwody. Oni czują się dobrze z tym, że utrzymują rodzinę, to przecież powód do domu. Jeśli małżonek jest doceniany. Codziennie dostaje ciepły obiad po powrocie z pracy, jest czule witany i kobieta daje mu siebie, za co oczywiście mężczyzna również się reflektuje. To facet w związku czuje się spełniony. Naprawdę tutaj więcej nie potrzeba. Dlatego też mężczyźni zazwyczaj rozwodzą się, bo poznają inną kobietę.


Pamiętajcie, że to, że jesteście różni i macie inne hobby, to nie znaczy, że się ze sobą nie dogadacie. Zdecydowanie fajnie jest w związku, kiedy każdy ma czas na swoje ulubione zajęcia i może się swoimi osiągnięciami czy wyczynami pochwalić swojej drugiej połówce. Wtedy obie strony są szczęśliwe, bo żyją z kochaną osobą, a po drugie mogą rozwijać i siebie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozwodów odwiedź blog rozwod.me

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE