Reklama

Czy to już epidemia? Ponad 300 zachorowań na grypę w ostatnim tygodniu!

Opublikowano:
Autor:

 Czy to już epidemia? Ponad 300 zachorowań na grypę w ostatnim tygodniu! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ból mięśni, wysoka temperatura, osłabienie organizmu... Tych objawów nie warto lekceważyć, bowiem zwiastują one grypę, która na dobre rozszalała się w naszym mieście. Świadczą o tym niepokojące dane przedstawione przez Państwową Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kutnie.

Z tygodnia na tydzień wzrasta liczba zachorowań. Wirus grypy nie odpuszcza, a nawet zwiększa swój zasięg, bowiem w okresie ostatnich 7 dni PSSE odnotowała aż 336 chorych i z objawami grypopodobnymi osób. Wśród nich znalazło się 293 dorosłych i 43 dzieci do lat 14. Ujemne temperatury stwarzają pole do rozwoju wirusów, o czym świadczą przedstawione liczby.

- Od początku sezonu 2017/2018 tj. od 01 września 2017 roku zarejestrowano łącznie 1323 przypadki w tym 1165 osób dorosłych i 158 dzieci. W analogicznym okresie sezonu 2016/2017 zarejestrowano łącznie 2525 przypadki zachorowań na grypę i z objawami grypopodobnymi, w tym 2040 przypadków u osób dorosłych i 485 przypadków dzieci do lat 14 - informuje PSSE w Kutnie.

W okresie przejściowym między zimą, a wiosną należy szczególnie zadbać o nasze zdrowie i natychmiast udać się do lekarza, jeśli zauważymy objawy zwiastujące grypę. Warto mieć na uwadze również fakt, że od początku sezonu grypowego w całej Polsce zdarzały się przypadki śmiertelne, głównie spowodowane powikłaniami po wirusie. Zadbajmy zatem o zdrowie swoje i bliskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE