Reklama

Reklama

Czy to koniec sklepów Carrefour? Dwie duże sieci mogą się połączyć

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Czy to koniec sklepów Carrefour? Dwie duże sieci mogą się połączyć - Zdjęcie główne

Zakupy w Carrefour można zrobić także w Kutnie. Czy sieć wkrótce zniknie z Polski? | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Carrefour jest obecny w naszym mieście od długiego czasu, jednak od kilku miesięcy w branżowych mediach mówi się, że sieć zamierza sprzedać swoje sklepy w Polsce. Jednym ze scenariuszy jest połączenie z inną francuską firmą.

Reklama

Sklepy Carrefour zostaną sprzedane? Co w zamian?

- Już od kilku miesięcy słyszy się, że francuski właściciel sieci sklepów Carrefour szuka nowego nabywcy polskiego oddziału firmy. Jako jedną z przyczyn uznaje się dużą konkurencję ze strony innych sieci handlowych i zmianę przyzwyczajeń Polaków - zaznacza portal tulodz.pl

Jeszcze kilka lat temu hipermarkety, w których specjalizuje się m.in. Carrefour, były najbardziej popularne, jednak obecnie – na rynku królują dyskonty.

Francuska sieć sklepów jest jedną z największych na świecie ze sprzedażą, która przekracza nawet 70 miliardów euro. Carrefour realizuje plan naprawczy, który ma na celu skoncentrowanie się na biznesie online i cięcie kosztów. 

W naszym kraju pod szyldem Carrefour znajdziemy ponad 900 sklepów w różnych formatach, m.in.: hiper- i supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe i sklep internetowy. Firma jest także właścicielem kilku centrów handlowych i 40 stacji paliw.

Komu to wszystko sprzeda? A może nabywców będzie kilku? Według ostatnich informacji toczą się rozmowy z Auchan. Ta sieć jest nieco mniejsza, ma łączną sprzedaż na poziomie rocznym ok. 31 mld euro.

- Po połączeniu nowy twór byłby podmiotem handlowym nr 6 na świecie. Przed nim byłyby tylko amerykańskie Walmart, Amazon.com, Costco i Kroger oraz niemiecka Schwarz Group (Lidl i Kaufland) - wyliczają wiadomoscihandlowe.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy