Reklama

Reklama

Pojawią się nowe fotoradary. Czy także na drogach w powiecie kutnowskim?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kolejnych miejscach na mapie polskich dróg mają pojawić się fotoradary. Celem ma być poprawa bezpieczeństwa. Czy któreś z urządzeń zostanie zamontowane na drogach powiatu kutnowskiego?

Reklama

Ministerstwo: "Bezpieczeństwo to priorytet"

26 fotoradarów zostanie ustawionych w najbardziej niebezpiecznych miejscach w kraju. To etap projektu rozbudowy CANARD, zakładającego zakup 358 nowych urządzeń rejestrujących. 

100 urządzeń pojawi się w nowych lokalizacjach, 11 urządzeń zostanie zainstalowanych w nieoznakowanych samochodach Inspekcji, a 247 urządzeń zastąpi dotychczas używane.

- Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce jest priorytetem rządu. Prowadzimy różnorodne działania, które zmierzają do tego celu. To nowe inwestycje i nowe przepisy. Chcemy, aby liczba wypadków spadała szybciej niż obecnie, chcemy znacząco zmniejszyć liczbę osób, które straciły życie wskutek wypadku drogowego – mówił w trakcie jednej z konferencji prasowych wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Fotoradary zostaną zainstalowane w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, w których dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W wytypowaniu lokalizacji przeznaczonych do objęcia nadzorem pomógł Instytut Transportu Samochodowego, który pracował w konsorcjum z firmą Heller Consult. 

Co z nowymi fotoradarami w powiecie kutnowskim?

Na zlecenie CANARD wykonana została analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, obejmująca wszystkie drogi publiczne w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem liczby osób rannych oraz zabitych.

Na liście lokalizacji znajdującej się w galerii zdjęć nie ma miejsc z powiatu kutnowskiego. Jeśli zaś chodzi o nasze województwo – nowe fotoradary zostaną zainstalowane w Łodzi.

Dodajmy, że kilkukrotnie na łamach KCI informowaliśmy o prośbach mieszkańców czy samorządowców o montaż takich urządzeń na niebezpiecznych fragmentach dróg naszego powiatu. Przykładem jest Dogra Krajowa nr 60 przecinająca podkutnowskie Strzelce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy