Reklama

Reklama

Ogromna inwestycja w kutnowskim szpitalu! "OIOM będzie spełniał światowe standardy" [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ciągu najbliższych dwóch lat Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii kutnowskiego szpitala zmieni się nie do poznania. Dziś podpisano umowę na gruntowny remont OIOM-u, a jej wartość to ponad 5,5 mln zł.

Reklama

W samo południe w szpitalu odbyła się konferencja prasowa z udziałem: prezesa KSS Artura Gura, starosty Daniela Kowalika, senatora Przemysława Błaszczyka, poseł Joanny Lichockiej, wicestarosty Magdaleny Krupińskiej-Kotulskiej, członka zarządu powiatu kutnowskiego Jolanty Pietrusiak oraz prezesa zarządu SKB S.A. w Warszawie, Sławomira Dobosza.

- Tego aktu, tego podpisu nie byłoby, gdyby nie działanie pana senatora Przemysława Błaszczyka i pani poseł Joanny Lichockiej, którzy z dużym zaangażowaniem i olbrzymią skutecznością pozyskali fundusze na OIOM. Generalny remont jest konieczny, obowiązkowy i bez tego remontu szpital miałby bardzo utrudnione działanie, a wręcz nie byłoby to możliwe - mówił prezes szpitala, Artur Gur - Oddział obecnie działający jest przestarzały i nie spełnia standardów wymaganych przez sanepid, czy ministerstwo zdrowia. Ta inwestycja, na którą czekaliśmy długie lata, w końcu staje się pomału faktem. W ciągu roku będziemy mieli OIOM, który spełnia światowe standardy i będzie służył i mieszkańcom Kutna i lepiej będzie się pracować pracownikom naszego szpitala - dodał. 

Umowa na przebudowę i rozbudowę budynku kutnowskiego szpitala z przeznaczeniem na Oddział Anestozjologi i Intensywnej Terapii oraz części bloku operacyjnego wraz z wyposażeniem opiewa na 5,553,783,54 zł. Środki pochodzą z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna kwota pozyskanych pieniędzy to ok. 7,4 mln zł, reszta środków zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do OIOM-u. 

- Szpital kutnowski bez remontu OIOMu zostałby w najbliższym czasie zamknięty. Organy, które zjamują się bezpieczeństwem oraz kwesiami sanepidowskimi wzywały wręcz poprzednie zarządy powiatu kutnowskiego, aby działać w tej materii - wyjaśniał starosta kutnowski, Daniel Kowalik.   

Inwestycja będzie trwała około dwóch lat i zostanie podzielona na dwa etapy. W pierwszym oddział zostanie przebudowany, zaś w drugim w pełni wyposażony w: sześć łóżek OIOM-owskich, jedno łóżko izolacyjne i cztery łóżka pooperacyjne. Rozbudowane zostaną także węzły sanitarne oraz korytarz oddzielający personel od pacjentów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy