Reklama

Reklama

Remont ZOL-u idzie pełną parą. Pierwszy etap już na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na pełnych obrotach działają pracownicy biorący udział w rozbudowie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w kutnowskim szpitalu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont dobiegnie końca późną wiosną. Dzięki temu miejsce w ZOL-u znajdzie dodatkowych 24 pacjentów.

Reklama

Jak informuje zastępca dyrektora KSS, Bartosz Serenda, ZOL nadal ma pełne obłożenie łóżek. Wszystkie 61 miejsc jest zajętych, a kolejka oczekujących osób na wolne miejsce jest długa na ponad 50 osób.  

W ubiegłym roku szpital podjął dezyzję, by zaadaptować dotąd nieużywaną powierzchnię części oddziału. Prace ruszyły na przełomie listopada i grudnia. Ekipę budowlaną stanowią pracownicy techniczni szpitala, którzy wspólnymi siłami remontują ZOL.

- Nasi pracownicy w międzyczasie swoich obowiązków szykują powiększenie Oddziału. W przyszłym tygodniu powinniśmy ukończyć etap "brudny" zrzutem gruzu przez rękaw. I zacząć powoli prace właściwe. Krok po kroku, powoli, ale idziemy przed siebie. I o kolejnych etapach będziemy informować - donosi Bartosz Serenda. 

Przebudowa ZOL-u powinna zostać ukończona późną wiosną, około kwietnia/maja. Fundusze na ten cel - w wysokości 400 tys. zł - wyłoży Miasto Kutno. Po połowie kosztów rozdysponowanych zostanie na zakup materiałów budowlanych i sprzęt medyczny.  

Warto przypomnieć, że Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powstał w 2000 roku, na początku funkcjonował jako Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy i liczył zaledwie 15 miejsc. W 2007 roku, kiedy został przekształcony na ZOL, był w stanie pomieścić 37 pacjentów, a od 2014 już 50 - od tamtego czasu był stopniowo rozszerzany. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy