Reklama

Czy to koniec zalań na Alejach ZHP?

Opublikowano:
Autor:

Czy to koniec zalań na Alejach ZHP? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca temat zalań na Alejach ZHP w Kutnie. Biuro Prasowe Urzędu Miasta przekazało, że prowadzony jest przetarg na budowę kanalizacji deszczowej w tym miejscu.

Niecały miesiąc temu ulewne deszcze dały się mocno we znaki mieszkańcom Al. ZHP, o czym pisaliśmy W TYM MIEJSCU. Niemal od razu ponownie rozgorzała dyskusja nt. pilnej potrzeby rozbudowy kanalizacji. Inwestycja, polegająca m.in. na budowie kolektora, miała wystartować już w ubiegłym roku, napotkała jednak szereg trudności.

Temat był poruszany w trakcie jednej z ostatnich sesji rady miasta.

- Na razie wstrzymaliśmy wszystkie inwestycje, które nie były rozpoczęte, między innymi tę. Bo tak jak pamiętacie, ta inwestycja była zapisana w budżecie, była już po przetargu, był wyłoniony wykonawca, który później zrezygnował – wyjaśnił prezydent Zbigniew Burzyński.

Inwestycja została wstrzymana przez pandemię koronawirusa, która spowodowała mniejsze przychody do budżetu, głównie z podatku PIT i od nieruchomości oraz niespodziewane wydatki, np. z rezerwy kryzysowej. Prezydent podkreślał jednak, że wszystkie dokumentacje, pozwolenia i inne materiały niezbędne do ogłoszenia przetargu już są.

- Rzeczywiście mogło to czekać, bo było sucho. Ta ulewa to był duży deszcz, 55 milimetrów na metr kwadratowy, który zrobił duże szkody nie tylko na Alejach ZHP. Obrazowo można powiedzieć, że to było 5 wiader wody na metr kwadratowy - tego żadna instalacja, właściwie w żadnym mieście, nie zdoła natychmiast odebrać – dodawał Zbigniew Burzyński.

Prezydent miasta apelował o cierpliwość. Stwierdził, że inwestycja dot. budowy kanalizacji deszczowej na Alejach ZHP jest dla magistratu priorytetowa i ogłoszenie przetargu jest tylko kwestią czasu.

Dziś Biuro Prasowe przekazało dobre wieści. W tym tygodniu w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o długo oczekiwanym zamówieniu publicznym.

- Miasto Kutno ponownie przeprowadza postępowanie przetargowe na budowę kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Ochni w al. ZHP w Kutnie. Otwarcie ofert nastąpi 16 lipca br – poinformowało nas Biuro Prasowe UM.

Czy i jakie wpłyną oferty? Czy przetarg uda się szybko rozstrzygnąć? Na pewno o tym poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE