Reklama

Czy z programu MdM może skorzystać każdy?

Opublikowano:
Autor:

Czy z programu MdM może skorzystać każdy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Potrzeby mieszkaniowe Polaków wciąż są ogromne. Wiele osób marzy o własnym M, chce pójść na swoje. Mają dość mieszkania z rodzicami, w wynajętych pokojach czy mieszkankach. Dlatego nie dziwi ogromna popularność, jaką się cieszy rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Okazuje się, że warunki nie są wyśrubowane, formalności do przeskoczenia, a wsparcie jest znaczące.

MdM na wyciągnięcie ręki?

Mimo kilku aspektów, najważniejszą klauzulą wydaje się ilość wychowywanych dzieci. Dlatego postanowiliśmy podzielić warunki do spełnienia właśnie dla tych, cieszących się gromadką trojga, bądź większą i tych, którzy nie mają potomstwa albo jedno lub dwójkę.

Dla singli, bezdzietnych par i wszystkich z jednym lub dwójką dzieci warunkiem uzyskania wsparcia państwa jest wiek – maksimum 35 lat. Co ważne, nie liczy się data urodzin, a rocznik, warto o tym pamiętać. W przypadku małżeństw i par brana pod uwagę jest młodsza osoba.

W tym opisanej sytuacji kupowana w ramach programu MdM nieruchomość musi być pierwszą w życiu, nie mogliśmy posiadać żadnej w przeszłości. Co to znaczy? Ustawodawca nie przekreślił wszystkich. Wziął pod uwagę osoby, które były właścicielami tzw. ułamkowej części nieruchomości – procentowy udział, niezapewniający warunków bytowych, one mogą starać się o wsparcie. Zasada o braku prawa do lokalu działa wstecz. Nawet, gdy sprzedaliśmy lokum, to i tak nie będziemy mogli wziąć udziału w programie.

Single i pary bezdzietne mogą liczyć na dziesięcioprocentowe wsparcie państwa, osoby z jednym dzieckiem na piętnaście procent, natomiast z dwójką na dwadzieścia. Oczywiście nie każda nieruchomość spełnia warunki MdM. Na stronie mdmprogram.com zaprojektowany został unikalny test, który daje możliwość oceny swojej sytuacji, nie tylko finansowej. Każde województwo ma inne maksymalne ceny za metr kwadratowy, zależne od położenia i tego, czy nieruchomość jest z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Nieskomplikowany sposób obsługi porównywarki daje szansę na przeprowadzenie wielu symulacji. W prosty sposób dowiesz się jaka nieruchomość spełnia warunki programu i czy możesz sobie na nią pozwolić.

Trójka i więcej pociech to większe możliwości.

Mając na wychowaniu troje dzieci jest bez różnicy czy jesteś singlem, czy tworzysz z kimś parę, ustawodawca potraktował Ciebie wyjątkowo. Pomoc przy kredycie to już 30%, nie obowiązuje także limit wieku. Możesz liczyć na dziesięć metrów większe mieszkanie czy dom, niż przewidywał pierwotny limit. Co więcej może to być kolejna nieruchomość, wraz z powiększaniem się rodziny wzrastają potrzeby metrażowe.

Podstawowe informacje o MdM

Program Mieszkanie dla Młodych wymaga od zainteresowanych spełnienia kilku warunków dotyczących kredytu hipotecznego. Musi zostać zaciągnięty w złotówkach, obejmować pięćdziesiąt procent nieruchomości i być rozłożony na minimum 15 lat. Z państwem współpracuje 14 banków w których znajdziesz tą najlepszą, uszytą dla Ciebie ofertę. Zachęcamy do odwiedzenia przynajmniej kilku placówek, żeby wyrobić sobie pogląd na rynek kredytów hipotecznych i możliwości jakie daje.

Zwrócić w tym miejscu należy uwagę na rosnące zainteresowanie programem. Pula na 2016 rok rozeszła się jak świeże bułeczki. W artykule dostępnym na http://sieradz.com.pl/wiadomosci/biznes-i-inwestycje/6844,kiedy-najlepiej-zlozyc-wniosek-na-mdm-2017.html przybliżyliśmy dostępne jeszcze metody pozyskania dofinansowania z programu Mieszkanie dla Młodych. Jeżeli nie udało się Tobie spełnić formalność jeszcze w 2016 roku, warto spróbować jeszcze raz w latach kolejnych. Już teraz warto poświęcić trochę czasu i dowiedzieć się jakie dokumenty należy przedstawić w banku. Uzyskanie ich u pracodawcy albo w urzędach może to zabrać trochę potrwać. Dłuższy termin to psychiczny komfort, podsłyszane informacje masz czas skonfrontować z rzetelną wiedzą.

Profity płynące z uczestnictwa w programie Mieszkanie dla Młodych ciężko zignorować. To są duże pieniądze, które na pewno odczujesz podczas spłacania kredytu. Warto zrobić pierwszy krok i zweryfikować swoje możliwości. Może to początek drogi do własnego gniazdka!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE