Reklama

Dąb Antoni usechł. Jakie imię dla kaktusa?

Opublikowano:
Autor:

Dąb Antoni usechł. Jakie imię dla kaktusa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyjaśniła się zagadka, która na początku lipca elektryzowała mieszkańców nie tylko Kutna, ale także całego województwa. Dąb Antoni, drzewo, które zostało zasypane urzędniczymi oklaskami, po prostu uschło. Proponujemy więc posadzenie kaktusa. Pomożecie z wyborem imienia?

O nagłym zniknięciu Antoniego pisaliśmy TUTAJ. Tematem zainteresowało się także Radio Łódź (KLIK), czyniąc z niego sprawę nie byle jaką, bo o znaczeniu wojewódzkim.

Równocześnie poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Kutnie o wyjaśnienie nagłego zniknięcia Antoniego. Na początku tego tygodnia otrzymaliśmy odpowiedź. Potwierdzają się doniesienia mieszkańców – Antoni usechł...

- Po wsadzeniu drzewa do ziemi było ono pielęgnowane przez pracowników gospodarczych tj. zostało ustabilizowane w pionie poprzez jego opalikowanie. W dni robocze drzewo było systematycznie podlewane. Niestety, długotrwała susza, która dotknęła powiat kutnowski najprawdopodobniej przyczyniła się do obumarcia systemu korzeniowego – informuje nas sekretarz powiatu Dariusz Jabłoński.

22 czerwca dokonano oględzin Antoniego. Wówczas podjęto decyzję o usunięciu uschłego dębu.

Zapytaliśmy także Starostwo Powiatowe o to, czy na miejscu Antoniego pojawi się nowy dąb, a jeśli tak, to jakie imię otrzyma. Niestety, na te pytania nurtujące nas i całą kutnowską społeczność Starostwo Powiatowe nie odpowiedziało. Dlatego proponujemy zasadzenie kaktusa, jemu susze niestraszne. Pozostaje kwestia imienia. Macie jakieś propozycje? Głosujcie w komentarzach i na Grupie Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE