Reklama

Dąbrowszczak z tradycją i pasją

Opublikowano:
Autor:

Dąbrowszczak z tradycją i pasją - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie to 112 lat tradycji, która daje siłę i bagaż doświadczeń. Dzięki temu wiemy jak ma funkcjonować szkoła, w której szanuje się wartości oraz umiejętnie pozwala na uczniowskie słabościi szaleństwa. Dąbrowszczak to właśnie taka szkoła. Marzenia uczniów i nauczycieli, ich wspólny rozwój oraz szacunek dla tradycji, stanowią o jej sile.

Liceum Dąbrowskiego w Kutnie wspiera realizację uczniowskich marzeń. Każdy młody człowiek, który chce rozwijać się w dowolnej dziedzinie, znajdzie tutaj swoje miejsce i wsparcie ze strony szkoły i jej pracowników. Mury Dąbrowszczaka widziały już wiele uczniowskich fantazji. Młodzież budowała szybowce, śpiewała w chórze gospel, tworzyła zespoły rockowe, realizowała swoje podróżnicze oraz harcerskie pasje. Dobrą cechą Liceum jest to, że prawie każdy uczniowski pomysł ma szansę realizacji. Każdy ma szansę na najważniejszą rzecz w szkolnej rzeczywistości - rozwój własnej osobowości.

Jednocześnie I LO jest szkołą, w której przywiązuje się ogromną wagę do tradycji
i szacunku dla drugiego człowieka. Słowa patriotyzm, Ojczyzna nabierają w naszej szkole zupełnie innego wymiaru. Nieprawdopodobne wrażenie robi wspólne śpiewanie a capella Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność szkolną…

Młodzież Dąbrowszczaka pochodzi z najróżniejszych środowisk, około 60 procent
to uczniowie spoza Kutna o bardzo różnym stopniu zamożności. Nie ma jednak
w Dąbrowszczaku przejawów dyskryminacji - kluczem do jej braku jest wzajemny szacunek
i brak zezwolenia na przekraczanie ogólnie obowiązujących norm i zasad. Dlatego w oczach młodzieży uczęszczającej do tej szkoły, Liceum jawi się jako bezpieczne,
o wspaniałej atmosferze.

Jest więc I LO miejscem realizacji pasji i marzeń. Dąbrowszczak daje tę możliwość, jednocześnie gwarantując poczucie bezpieczeństwa, szacunku i wychowania w duchu poszanowania tradycji i wartości.

W nadchodzącym roku zapraszamy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych do następujących klas:

Gimnazjalistów zapraszamy do klas:

Ag - z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką. Jest to klasa partnerska Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Bg -z rozszerzoną geografią, matematyką i j. angielskim. Klasa objęta jest patronatem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
Cg – z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką oraz dodatkową edukacją ratowniczo-pożarniczą
Dg - z rozszerzonym j. polskim, historią oraz WOS-em albo j. angielskim.
Ósmoklasistów do klas:
A - z rozszerzoną matematyką, informatyką i fizyką oraz dodatkową edukacją z zakresu IT. Klasa partnerska Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, objęta patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego.
B - z rozszerzoną geografią, matematyką i j. angielskim oraz dodatkową edukacją
z zakresu turystyki i krajoznawstwa. Klasa objęta jest patronatem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
C - z rozszerzoną biologią, chemią i matematyką oraz dodatkową edukacją ratowniczo-
-pożarniczą.
Uczniowie tej klasy będą mogli uczestniczyć w: Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Kursie Ratownictwa Wodnego (po 18 roku życia) oraz Kursie Wspinaczki Skałkowej.
D - z rozszerzonym j. polskim, historią oraz WOS-em albo j. angielskim oraz z dodatkową edukacją dziennikarsko- fotograficzną.

DOŁĄCZ DO NAS!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE