Reklama

„Dąbrowszczak” ze Złotą Tarczą - jest ranking szkół średnich

Opublikowano:
Autor:

„Dąbrowszczak” ze Złotą Tarczą - jest ranking szkół średnich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miesięcznik „Perspektywy” po raz 21. przygotował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Wybrano najlepsze licea i technika z całej Polski. W zestawieniach nie brakuje tych z naszego miasta.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Informacji na ten temat dostarczy im pięć rankingów, w tym dwa główne: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019, Ranking Techników 2019 oraz trzy ogólnopolskie rankingi dodatkowe: Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2019, Ranking Maturalny Techników 2019 oraz Ranking Szkół Olimpijskich 2019.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2018 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Kryteria Rankingu Liceów 2019 to: sukcesy w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2019 to z kolei: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Na tle ogólnopolskich szkół wyróżniło się I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie, które zdobyło Złotą Tarczę w rankingu najlepszych szkół w Polsce. Szkoła zajęła 169 miejsce w rankingu najlepszych liceów w Polsce, 160 miejsce w rankingu maturalnym oraz 12 miejsce w województwie łódzkim.

- Zakwalifikowanie się po raz kolejny do tego prestiżowego rankingu i zajęcie tak znaczących miejsc pokazuje, że jesteśmy najlepszym liceum powiatu kutnowskiego - informuje I LO.

Jak wypadły pozostałe szkoły?

III Liceum Ogólnokształcące w Kutnie im. St. Staszica w Kutnie znalazło się na 458 miejscu w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019 otrzymując Srebrną Tarczę oraz na 33 miejscu w Rankingu Wojewódzkim.

II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza uplasowało się na 871 miejscu w Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2019 otrzymując Brązową Tarczę.

Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Stanisława Staszica - 230 miejsce w Rankingu Techników 2019 i Srebrna Tarcza.

Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł. Grabskiego - 452 miejsce w Rankingu Techników 2019 i Brązowa Tarcza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE