Reklama

"Dar odebrany" w Oknie Poezji

Opublikowano:
Autor:

"Dar odebrany" w Oknie Poezji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu w Oknie Poezji wiersz młodej poetki, laureatki I nagrody VII Otwartego Konkursu Jednego Wiersza na VIII Festiwalu "Złoty Środek Poezji".Wiersz "Dar odebrany" pochodzi z tomu Debiut przed debiutem a jego autorka, Karolina Chyła, będzie gościem spotkania w Kutnowski Domu Kultury 31 stycznia o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Karolina Chyła (ur. 1996) - poetka z Byczyny na Opolszczyźnie. Ma na koncie wysoko oceniany debiutancki tomik poetycki pt. „Debiut przed debiutem”, Wyd. Nisza, Warszawa 2011, kilkadziesiąt nagród poetyckich i stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O jej poetyckich początkach entuzjastycznie wypowiadają się najwybitniejsi znawcy poezji w Polsce. Poeta, krytyk literacki, eseista Piotr Matywiecki rozpoczął posłowie jej książki następującym zdaniem: „To niezwykle radosna chwila, kiedy można powitać nowy poetycki talent, szczególnie jeśli debiutuje ktoś tak młody.” Karolina Chyła została już dostrzeżona w Kutnie.

Wzięła udział w VII Otwartym Konkursie Jednego Wiersza, który odbył się podczas VIII Festiwalu „Złoty Środek Poezji” w czerwcu 2012. Decyzją jury w składzie: Janusz Drzewucki, Izabela Fietkiewicz-Paszek i Grażyna Branowska otrzymała I nagrodę za wiersz pt. „Kazimierz Ratoń”. Spotkanie z nią odbędzie się w Galerii Kutnowskiego Domu Kultury w dniu 31 stycznia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE