Reklama

Reklama

Debich i Kłopotowski spotkają się w sądzie

Opublikowano: pt, 12 cze 2015 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starosta Krzysztof Debich złożył w sądzie pozew przeciwko liderowi opozycji. Zdaniem włodarza powiatu Konrad Kłopotowski obraża go publicznie i rozpowszechnia nieprawdę na jego temat. Szef powiatowych struktur PiS podkreśla z kolei, że starosta jako osoba publiczna powinna liczyć się z krytyką. Kto ma rację?Przypomnijmy, że sprawa sięga jeszcze początku kadencji. Na pierwszej sesji Kłopotowski mówił, że osoba z taką przeszłością jak Krzysztof Debich nie powinna sprawować funkcji starosty.– Pamiętamy, jak zakończyła się kariera pana Debicha jako prezydenta Kutna. Jest to osoba skompromitowana ze skazującym wyrokiem sądowym – mówił K. Kłopotowski.

Reklama

Starosta podkreślał, że z zarzutów został oczyszczony i domagał się od lidera opozycji przeprosin. Kłopotowski nie przeprosił – panowie spotkają się więc już nie tylko w sali konferencyjnej Starostwa, ale również przed obliczem Temidy.

Kilka dni temu do Sądu Rejonowego w Kutnie trafił pozew Krzysztofa Debich przeciwko Kłopotowskiemu, w którym można przeczytać, że w opinii starosty Kłopotowski chciał zdyskredytować jego osobę w oczach opinii publicznej.

Pozew dotyczy art. 212 KK., czyli zniesławienia.

– Pan K. Debich jest osobą publiczną – z krytyką i oceną swojej osoby musi się liczyć. Jeśli ktoś tu obraża to pan Krzysztof Debich, np. panią ordynator pediatrii i społeczność lokalną swoim postępowaniem oraz działaniem. Nie jest świętą krową – tu nie Indie – tu Polska – komentuje Konrad Kłopotowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)