Reklama

Reklama

Defilada wojskowa, niski przelot śmigłowca i przysięga żołnierzy. W Kutnie czeka nas wyjątkowa uroczystość

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe (archiwum)

Defilada wojskowa, niski przelot śmigłowca i przysięga żołnierzy. W Kutnie czeka nas wyjątkowa uroczystość - Zdjęcie główne

W Kutnie żołnierze z Leźnicy Wielkiej złożą przysięgę. W programie uroczystości m.in. defilada z przelotem śmigłowca i wystawa wojskowa | foto poglądowe (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapowiada się nie lada gratka dla pasjonatów wojska i militariów. W najbliższą sobotę w Kutnie będziemy mogli spotkać żołnierzy, obejrzeć wystawę sprzętu wojskowego, zobaczyć śmigłowiec przelatujący nad naszymi głowami i przyjrzeć się przysiędze wojskowej.

Reklama

Kolejna przysięga wojskowa w Kutnie

W centrum Kutna już odbywały się podobne wydarzenia. Tym razem do naszego miasta przyjadą żołnierze z Leźnicy Wielkiej.

- Nie tak dawno w Mieście Róż słowa roty wypowiadali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym razem na Placu Piłsudskiego w Kutnie swoją przysięgę złożą ochotnicy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej. Ślubowanie rozpocznie się oficjalnym meldunkiem pododdziałów punktualnie o 15:00. Chwilę wcześniej nastąpi wprowadzenie pododdziałów – zapowiada Urząd Miasta w Kutnie.

Podczas uroczystości w godz. 12.00 – 16.30 będą wystawione stoiska promocyjno – informacyjne z Wojskowego Centrum Rekrutacji Łódź oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji Skierniewice, na których będzie można uzyskać informację o Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej.

Wiele atrakcji w Kutnie. Wśród nich niski przelot śmigłowca Polskich Sił Zbrojnych

- Chętni dowiedzą się  ile trwa służba, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. Ponadto w tych samych godzinach funkcjonować będzie stoisko promocyjne z wyposażeniem indywidualnym żołnierzy 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej – zapowiada ratusz.

Nie zabraknie tradycyjnej żołnierskiej grochówki, a prawdziwą gratką dla miłośników militariów będzie przelot nad głowami defilujących żołnierzy jednego z najlepszych śmigłowców transportowych Polskich Sił Zbrojnych Mi – 8/17 tzw. latającego dźwigu.

Program uroczystości:

14.40 – wprowadzenie pododdziałów

14.55 – wprowadzenie kompanii honorowej

15.00 – złożenie meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości

15.30 – defilada wojskowa

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy