Reklama

Dlaczego warto kupić żarówki led?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto kupić żarówki led? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na przestrzeni ostatnich kilku lat żarówki led wyparły używane dotychczas klasyczne żarówki rtęciowe, kierując w swoją stronę zainteresowanie tak indywidualnych odbiorców, potrzebujących relatywnie tanich oraz użytecznych rozwiązań oświetleniowych, jak też nabywców poszukujących rozwiązań technicznych na cele przemysłowe, prowadzonej działalności gospodarczej, a także – w przypadku wielu gmin, powiatów oraz jednostek administracji – do wykorzystania w placówkach użyteczności publicznej oraz urzędach. Niesłabnące zainteresowanie konsumentów technologiami ledowymi wiąże się z wieloma zaletami i korzyściami tego rodzaju oświetlenia, które czynią je niebywale atrakcyjnymi w porównaniu do alternatywnie stosowanych systemów oświetleniowych. Nie może więc dziwić, że z roku na rok zwiększa się procentowy udział oświetlenia ledowego w ogólnym segmencie rynku oświetlenia konsumenckiego i komercyjnego.

Swoją popularność żarówki led zawdzięczają przede wszystkim niższemu, aniżeli klasyczne źródła światła, zużyciu energii elektrycznej. W przeprowadzanych przez różne ośrodki badaniach, żarówki te wykazują oszczędność energetyczną na poziomie dochodzącym nawet do 90% w porównaniu do alternatywnych metod oświetleniowych. Osprzęt oświetleniowy led cechuje ponadto bardzo wysoka efektywność pracy, ze sprawnością dochodzącą nawet do 110 lm/watt. Towarzyszy temu zmniejszona emisja ciepła, dzięki czemu żarówki ledowe pozostają w zasadzie obojętne dla otaczających ich sprzętów i urządzeń, które nie są narażone na niekorzystne działanie wysokich temperatur. Poprawia to też bezpieczeństwo pożarowe pomieszczeń, ograniczając możliwość przypadkowego zajęcia się ogniem pomieszczenia na skutek nagrzania lub stopienia znajdujących się w nim elementów. Co szczególnie istotne, w ślad za wymienionymi wyżej cechami idzie też wyjątkowo długi czas pracy poszczególnych żarówek, który w przypadku dobrej jakości osprzętu sięga nawet 100 tysięcy godzin, dzięki czemu może on spełniać swoje funkcje przez wiele lat, bez konieczności podejmowania działań związanych ze zużyciem i jego eksploatacją.

Poza cechami typowo konstrukcyjnymi i technicznymi, żarówki ledowe charakteryzują się także szczególnie pożądanymi cechami użytkowymi. Emitowane przez nie światło jest o wiele bardziej jednorodne, co uzyskuje się dzięki generowaniu światła o określonej, stałej długości fali. Takie oświetlenie jest o wiele milsze dla oka, pozwalając bezproblemowo odczytywać teksty umieszczone w gazetach czy książkach, które pozostają wyraziste i czytelne. W przeciwieństwie do niegdyś stosowanych żarówek energooszczędnych, żarówki led osiągają pełną moc świecenia niezwłocznie po ich zapaleniu, nie natomiast dopiero po kilkunastu sekundach od dostarczenia im energii elektrycznej. Żarówki te są także bezpieczne dla zdrowia i środowiska, nie emitując promieniowania podczerwonego, ani ultrafioletowego. Nie zawierają też spotykanych w żarówkach innego typu szkodliwych substancji (takich jak rtęć, ołów), dzięki czemu stanowią one idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które dbają o zdrowie swoje i swoich domowników.

Bogatą ofertę żarówek led znajdziesz na: http://www.eled.pl/zarowki_led

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE