Reklama

Długa odsiadka i bezpłatne roboty publiczne. Radny ma pomysł, jak odstraszyć parkowych wandali

Opublikowano:
Autor:

Długa odsiadka i bezpłatne roboty publiczne. Radny ma pomysł, jak odstraszyć parkowych wandali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wbrew pozorom, ich przeznaczenie nie wszystkim wydaje się oczywiste - 40 ławek usytuowanych w parku nad Ochnią poddawane są codziennym próbom wytrzymałości. Z różnym skutkiem. Stan niektórych z nich jest opłakany - pomazane siedziska i oparcia, powyrywane, bądź połamane deski nie dodają uroku miejscu, gdzie letnie popołudnia spędza spora część mieszkańców Kutna. Jak nauczyć wandali moresu? Ostro w tej sprawie wypowiada się radny powiatowy, Bartosz Serenda.

Kondycja ławek w parku nad Ochnią coraz bardziej rzuca się w oczy. W ich sprawie kilka tygodni temu interpelował radny miejski, Łukasz Walczak.

Na początku roku Biuro Zieleni Miejskiej podjęło działania w sprawie wyceny wymiany elementów małej architektury. Pandemia koronawirusa sprawiła, że miasto musi szukać oszczędności, w związku z czym w tym roku wymienionych zostanie tylko 11 ławek zlokalizowanych w najbardziej uczęszczanym miejscu, czyli okolicach placu zabaw. Finalizację prac przewidziano na połowę lipca. Na pozostałych ławkach zostaną uzupełnione brakujące deski, a ich całkowite odnowienie zaplanowano na przyszły rok. Dodatkowo, w centralnej części parku zostaną wymienione kosze na śmieci. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 6 215 zł. A to wszystko rzecz jasna z kieszeni podatników...

Jak przeciwdziałać aktom wandalizmu w parku nad Ochnią? Dosadnie w tej sprawie na facebookowej Grupie Kutno wypowiedział się radny powiatowy, Bartosz Serenda.

- Nigdy nie będzie dobrze w Polsce dopóki nie zaostrzy się przepisów prawa i ich wszystkich na długie lata się nie pozamyka. Z nakazem bezpłatnych robót publicznych. Za zniszczenie ławki? Tak, za zniszczenie ławki, bo jak znam życie to na jednej ławce na pewno się nie skończy - pisze rajca.

Zgadzacie się z jego opinią?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE