Reklama

Reklama

Do Kutna przyjadą specjalne busy z łódzkiego urzędu. Dla mieszkańców Kutna to szansa, żeby...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Do Kutna przyjadą specjalne busy z łódzkiego urzędu. Dla mieszkańców Kutna to szansa, żeby... - Zdjęcie główne

Do Kutna przyjadą spisobusy | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już tylko kilka tygodni pozostało do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Jeśli jeszcze nie wziąłeś w nim udziału, masz szansę zrobić to dzisiaj. Do Kutna przyjeżdża bowiem Spisobus Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Reklama

Będzie można bez przeszkód spisać się w ramach Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

Oznakowanego pojazdu szukajcie:

9:00 - 11:30- przy "Targowicy" oraz przed wejściem do kościoła na Łąkoszynie 

12:00 - 14:00 - przed wejściem do kościołów na Dybowie i osiedlu Tarnowskiego.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy w historii spis powszechny jest obowiązkowy, a odmowa wzięcia w nim udziału wiąże się z grzywną wynoszącą nawet 5 tysięcy zł. Spisać należy się do 30 września.

Jak można się spisać?

Obowiązkową formą jest samospis internetowy (CAWI). Metody uzupełniające to spis telefoniczny (CATI) lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego (CAPI). Od 15 marca GUS uruchomił specjalną infolinię spisową: 22 279 99 99, gdzie można zasięgnąć wszelkich informacji na temat spisu. Jeżeli ktoś nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze.

Metody przeprowadzenia spisu:

1. Samospis internetowy (CAWI). Odbywa się, jak każdy spis powszechny, w wyznaczonym terminie. Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS. Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

2. Spis realizowany przez rachmistrza telefonicznie lub bezpośrednio

Obie metody, wywiad telefoniczny i bezpośredni, polegają na zebraniu danych od osób fizycznych objętych spisem powszechnym. Wobec każdego respondenta jest dobierana i stosowana jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.Wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo jest realizowany przez rachmistrza spisowego.

Wywiad bezpośredni przeprowadza rachmistrz spisowy. Rejestruje on odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu.

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu:

- urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,

 - urzędy wojewódzkie,

- urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy