Reklama

Do wojska przez... internet

Opublikowano:
Autor:

Do wojska przez... internet - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lista spraw urzędowych, jakie można załatwić przez internet, powiększyła się ostatnio o możliwość złożenia wniosku o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Opcja ta wydaje się być korzystniejsza, bowiem ten sposób złożenia „papierów” pozwala uzyskać osobom aplikującym dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dotychczas osoby, które swoją przyszłość wiążą ze służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej, musiały w pierwszej kolejności zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień - w przypadku powiatu kutnowskiego to jednostka w Skierniewicach - aby tam złożyć papierowy wniosek o powołanie do służby. Teraz osobista wizyta w WKU nie jest już potrzebna, wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl. Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce „bezpieczeństwo narodowe” i dalej „spełnianie powszechnego obowiązku obrony”.

- Chętnych do służby w WOT nie ograniczają już godziny pracy urzędów, sami mogą zdecydować kiedy złożą wniosek. Dokumentu nie trzeba też podpisywać ręcznie, w tym celu można skorzystać z tzw. profilu zaufanego. Osoby, które skorzystają z tej formy aplikacji będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej - informuje A. Rubajczyk, Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Obecnie w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej pełni służbę ponad 17 tysięcy żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W województwie łódzkim od stycznia tego roku formowana jest 9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Do podległego jej 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu w tym roku wstąpiło ok. 450 żołnierzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE