Reklama

Dotacja celowa na zakup nowości wydawniczych

Opublikowano:
Autor:

Dotacja celowa na zakup nowości wydawniczych  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz kolejny, w ramach umowy z Biblioteką Narodową, Biblioteka Publiczna w Krośniewicach otrzymała w 2014 roku dotację celową na zakup nowości wydawniczych w kwocie 7 200 zł. W ramach tej dotacji zostały zakupione książki, które w tym roku ukazały się na rynku.W ciągu minionych dziewięciu lat wnioski o dotację skierowane do Biblioteki Narodowej zaowocowały pozyskaniem kwoty w wysokości 59 tysięcy 400 złotych, za które zostały zakupione 2943 woluminy. Warunkiem przyznania dotacji jest przeznaczenie pieniędzy wyłącznie na nowości czytelnicze. Dzięki temu możliwe było zakupienie wielu pozycji, które w ostatnich latach wchodziły na rynek.

Do najbardziej poczytnych książek w naszej bibliotece należą powieści Tess Gerritsen, trylogia ,,Stulecie” Kena Folletta, trylogia ,,Millennium” Stiega Larssona, trylogia ,,Pięćdziesiąt odcieni Greya” E.L. Jamesa, książki Robina Cooka, Henninga Mankella oraz wielu pisarzy z kręgu literatury skandynawskiej, która stała się bardzo popularna ostatnimi czasy. Najczęściej czytanymi książkami polskich pisarzy są powieści Zygmunta Miłoszewskiego („Ziarno prawdy”, „Bezcenny”, „Gniew”), Katarzyny Michalak, Ignacego Karpowicza, Zbigniewa Domino („Syberiada polska”), Olgi Rudnickiej. Chętnie wypożyczane są również książki biograficzne. Do najpopularniejszych należą pozycje autorstwa Sławomira Kopera („Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej”, ,,Józef Piłsudski – człowiek i polityk. Fakty i tajemnice z życia Marszałka” i inne). Należy również zaznaczyć, że księgozbiory Oddziału dla Dzieci i Młodzieży oraz w Filii Biblioteki w Nowem także są systematycznie wzbogacane.

Serdecznie zapraszamy starszych i młodszych czytelników. Można wypożyczać nowości wydawnicze i zaczytywać się nimi w długie zimowe wieczory.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE