Reklama

Dotacje na modernizacje systemów ogrzewania

Opublikowano:
Autor:

Dotacje na modernizacje systemów ogrzewania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Miasta Kutno informuje o rozpoczęciu naboru wniosków o przyznanie dotacji celowej na modernizację systemów ogrzewania w budynkach na terenie Miasta Kutno. Zasady przyznawania dotacji ze środków budżetu Miasta Kutna określa Uchwała Nr 216/16 Rady Miasta Kutno z dnia 15 marca w sprawie przyjęcia „Regulaminu udzielenia dotacji celowej na modernizację systemów ogrzewania, ograniczającą emisję zanieczyszczeń, w budynkach na terenie Miasta Kutno”.Wysokość dotacji wynosi do 50% kosztów poniesionych na zakup i montaż nowego źródła ogrzewania lecz nie więcej niż 3000 zł.

Wnioski o dotację rozpatrywane będą według kolejności ich złożenia, do wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w danym roku budżetowym Miasta Kutno, przyjmując maksymalną kwotę dofinansowania na każdy wniosek.

Realizacja dotowanego zadania musi nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do 31 października roku, w którym przyznana została dotacja.

Podstawowe kwestie związane z udzielaniem dotacji celowej na modernizację systemów ogrzewania w budynkach na terenie Miasta Kutno:
-dotacja może zostać udzielona tylko na wymianę istniejących urządzeń grzewczych opalanych paliwem stałym na nowe źródła ogrzewania w postaci: pomp ciepła, ogrzewania gazowego, ogrzewania elektrycznego, ogrzewania olejowego, nowoczesnych urządzeń grzewczych z podajnikiem automatycznym na biomasę lub węgiel, posiadających świadectwo badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” wydane przez akredytowane laboratorium, potwierdzające spełnienie następujących kryteriów: sprawność cieplna kotła ≥80%, wskaźniki emisji; CO≤1200 mg/m3, NO2 ≤ 400 mg/m3, pył ≤125 mg/m3, TOC(całkowite zanieczyszczenia organiczne) ≤75 mg/m3, 16WWA ≤5 mg/m3, B(a)P ≤75 μg/m;
- po złożeniu wniosku lecz przed podpisaniem umowy o udzielenie dotacji celowej przedstawiciele Urzędu Miasta w Kutnie dokonają kontroli w zakresie posiadania źródła ogrzewania na paliwo stałe, przewidzianego do likwidacji. Również po zrealizowaniu modernizacji nastąpi kontrola celem stwierdzenia wypełnienia zadania zgodnie z warunkami umowy;
- dodatkowych informacji związanych z ubieganiem się o dotację celową udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 18, od poniedziałku do piątku,
w godzinach 730-1530, pokój nr 327 lub pod numerem telefonu 24-253-12-54.
- Wnioski dostępne są na stronie Urzędu Miasta Kutno www.um.kutno.pl (Aktualności) oraz na stronach BIP Urzędu Miasta Kutno (Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia/ 2016).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE