Reklama

Reklama

Dożynki wojewódzkie w gwiazdorskiej obsadzie: nie zabrakło kutnowskich akcentów i delegacji kilku gmin [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 23 sierpnia 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami dożynki województwa łódzkiego. Impreza odbyła się wczoraj, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji na czele z występami gwiazd polskiej sceny muzycznej. W Rogowie łatwo było natknąć się na kutnowskie akcenty.

Reklama

W dożynkach wojewódzkich wzięła udział delegacja Starostwa Powiatowego w Kutnie na czele z członkiem zarządu powiatu, Tomaszem Walczewskim.

Na imprezę udali się także: Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Jankowice, Gmina Krośniewice Koło Gospodyń Wiejskich Śleszyn, Gmina Żychlin, Koło Gospodyń Wiejskich "Stanisławiczanki" w Stanisławicach i Gmina Bedlno.

CZYTAJ TAKŻE: Dziesiątki motocyklistów pod Kutnem! Przyjechali tutaj w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Warto dodać, że na dożynkach wystąpił również kutnowski chór Speranza.W galerii sporo zdjęć z tego, co wczoraj działo się w Rogowie.

- Gmina Rogów jest z pewnością najbardziej rozbawionym miejscem w Łódzkiem. Frekwencja przerosła oczekiwania, klimat – dokładnie taki, jak miał być – komentowali wczoraj przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Dożynki w Rogowie obszernie relacjonuje portal tulodz.pl - W TYM MIEJSCU.

Dożynki wojewódzkie zostały zorganizowane przez Urząd Marszałkowski woj. łódzkiego wspólnie z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim. W organizację Dożynek włączył się również powiat brzeziński, gmina Rogów i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego – Leśny Zakład Doświadczalny w Rogowie.

– Województwo Łódzkie jest regionem o charakterze mocno rolniczym i rolnictwo odgrywa w tutejszej gospodarce znaczącą rolę. Użytki rolne stanowią ponad 48 proc. terenu województwa. Dlatego coroczne święto plonów ma tu szczególny wymiar i charakter – komentował marszałek Grzegorz Schreiber - Święto Plonów jest też okazją do promocji zarówno materialnych jak i kulturalnych osiągnięć rolników.

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazdy disco-polo pod Kutnem! Tłumy na dożynkach [ZDJĘCIA]

Obchody rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą i dożynkowymi obrzędami. Z kolei podczas samej imprezy każdy mógł spróbować potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dla amatorów regionalnej kuchni zaplanowano konkurs kulinarny ,,Łódzkie smakuje”.

Dożynkom Wojewódzkim towarzyszyła Strefa Funduszy Europejskich – grill, popcorn i wata cukrowa dla dzieci. W przygotowanych namiotach można było dowiedzieć się więcej o funduszach unijnych oraz poznać ofertę Urzędu Marszałkowskiego i podległych jednostek m.in. teatrów, Łódzkiego Domu Kultury, Filharmonii, czy Wytwórni Filmów Oświatowych.

Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano strefę zabaw i animacji. Warsztaty i konkursy umilały czas i stanowiły atrakcję dla całych rodzin.  Na głównej scenie, od godziny 15 zaplanowane zostały koncerty, które rozpoczęły zespoły ludowe: Blichowiacy z Łowicza, Piliczanie i Gorzkowice.

Dożynki zakończyły występy gwiazd wieczoru: Cover Band, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów i Zakopower.

CZYTAJ TAKŻE: Gorący wieczór pod Kutnem. Trwa wielka dożynkowa zabawa! [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)