Reklama

Dr Troczewski wróci do domu

Opublikowano:
Autor:

Dr Troczewski wróci do domu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jednym z elementów uczczenia 100-letniej rocznicy odzyskania Niepodległości w naszym mieście będzie odsłonięcie pomnika doktora Antoniego Troczewskiego. Okazuje się, że stanie on w wyjątkowym miejscu.

Podczas dzisiejszej konferencji zdradzono, że pomnik stanie przy willi, w której niegdyś mieszkał Antoni Troczewski. Zapytaliśmy więc biuro prasowe urzędu miasta o to, kiedy planowane jest wzniesienie pomnika, jaki będzie jego koszt.

- Na realizację budowy pomnika dra Antoniego Troczewskiego przewidziano w przyszłorocznym budżecie kwotę 100 000 zł. Prace nad realizacją zadania mogą się dopiero rozpocząć – informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego UM.

Willa Troczewskiego zostanie poddana rewitalizacji na kilku płaszczyznach: materialnej, środowiskowej i społecznej. Teren wokół zyska na wyglądzie poprzez nasadzenia nowej zieleni, budowę chodników i miejsc parkingowych, a cały obiekt zostanie oznaczony zgodnie z wymogami Systemu Identyfikacji Miejskiej. Odnowiony budynek wraz z obszarem przyległym objęty zostanie monitoringiem miejskim oraz pozbawiony zostanie barier architektonicznych z myślą o przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo.

- Całkowity koszt zadania pn. "Rewitalizacja najstarszej, historycznej części miasta" obejmującej rewitalizację Placu Wolności wraz z Rynkiem Zduńskim oraz modernizację budynku willi dra A. Troczewskiego" to ponad 26,2 mln zł. Kwota dofinansowania to prawie 18 mln zł. – informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Przypomnijmy, że o budowie pomnika dr Antoniego Troczewskiego mówi się w Kutnie od lat. Temat jako jeden z pierwszych poruszył jeszcze w poprzedniej dekadzie współzałożyciel KCI - Andrzej Wastowski. Starania w tej sprawie podejmowało też m.in. Kutnowskie Towarzystwo Historyczne i miejscy radni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE