Reklama

Droga niczyja?

Opublikowano:
Autor:

Droga niczyja? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ani generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ani gmina Krośniewice nie przyznają się do odcinka drogi krajowej nr 92. Obie instytucje odbijają piłeczkę.Sprawę sierpniowego wypadku Stanisława Adlera na drodze przy wyjeździe z Krośniewic opisywaliśmy już na naszych łamach. Wtedy też odbyło się spotkanie łodzianina z burmistrz Julianną Herman, które miało wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za urwany fragment jezdni. Gmina Krośniewice twardo obstawała przy zdaniu, że droga za ulicą Kutnowską leży na działce należącej do GDDKiA. Tym samym to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna ponosić wszelką odpowiedzialność za wcześniej wspomniany fragment jezdni.

Aktualne stanowisko GDDKiA udało nam się uzyskać wczoraj, tuż po powrocie z urlopu rzecznika prasowego instytucji. Odpowiedź otrzymana od Generalnej Dyrekcji rzuca zupełnie nowe światło na całą sprawę.

- Opisany przez Panią odcinek drogi został wybudowany wyłącznie na potrzeby budowy obwodnicy (dowóz materiałów itp). Po zakończeniu prac miał zostać rozebrany. Odstąpiliśmy od tego zamiaru na WYRAŹNĄ PROŚBĘ GMINY, która chciała wykorzystać ten odcinek na własne cele - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski. - Nie zmienia to jednak faktu, że od chwili oddania do użytkowania obwodnicy Krośniewic, stary odcinek DK 2 (obecnie DK 92) wraz z wszystkimi przyległościami na mocy art. 10 pkt 5 ustawy o drogach publicznych stał się drogą GMINNĄ i od tej chwili za wszystko, co na nim się dzieje odpowiada nowy zarządca drogi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE