Reklama

Reklama

Drogowy galimatias: skołowani kierowcy interweniują u radnego

Opublikowano: śr, 4 mar 2020 12:58
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden ze znaków już nie obowiązuje i powinien zostać usunięty, drugi został zainstalowany nie w tym miejscu, w którym powinien - o takich nieprawidłowości radnego Rafała Jóźwiaka informować mają kutnowscy kierowcy. Rajca zgłosił sprawę do magistratu i wnioskuje o rozwiązanie drogowego galimatiasu.

Reklama

- Otrzymuję zgłoszenia kierowców poruszających się ulicami Chopina, Spółdzielczą i Orzeszkowej, co do wątpliwej prawidłowości oznakowania skrzyżowania tych ulic. Kierowcy jadący ul. Chopina od strony ul. Objazdowej, po minięciu ul. Orzeszkowej - nie mają żadnego znaku, który określałby pierwszeństwo przejazdu w ul. Spółdzielczą (znak D-1 stojący przed skrzyżowaniem z ul. Orzeszkowej za skrzyżowaniem już nie obowiązuje), wobec tego kierowcy powinni stosować "zasadę prawej ręki", tymczasem kierowcy jadący ul. Chopina od strony ul. Łęczyckiej i skręcający w ul. Spółdzielczą, na zakręcie napotykają znak A-7 (ustąp pierwszeństwa) - interpeluje Rafał Jóźwiak.

W opinii radnego, jest to sprzeczność powodująca nieporozumienia na skrzyżowaniu tj. podporządkowanie przy wjeździe z ul. Chopina w ul. Spółdzielczą, zarówno pojazdów jadących od strony Łęczyckiej, jak i od strony Objazdowej. A to nie jedyne uwagi zgłaszane przez kutnowskiego rajcę.

- Ponadto zwracam uwagę na niewłaściwe zainstalowanie znaku drogowego A-7 na ul. Spółdzielczej (przed ul. Chopina jadąc od ul. Przemysłowej) równolegle, a nie prostopadle do osi jezdni, co utrudnia zauważenie znaku.

W związku z powyższym Jóźwiak wnioskuje o kompleksową ocenę stanu oznakowania przedmiotowego skrzyżowania, w tym: rozważenie usunięcia znaku A-7 na zjeździe z ul. Chopina w ul. Spółdzielczą jadąc od strony ul. Łęczyckiej, a także wyprostowanie znaku A-7 na ul. Spółdzielczej przy wjeździe w ul. Chopina od strony ul. Przemysłowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Ech

  Łobuzy znakami po kręcili A wy zaraz że to galimatias

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Tr

  Ewidentnie znaki do korekty.

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Cześć

  No i co z tym