Polscy rolnicy nie odpuszczają. 20 marca przyniósł kolejną falę protestów, która rozlała się po całym kraju. Powód strajków pozostaje bez mian: sprzeciw wobec polityki Zielonego Ładu oraz zalewu europejskich rynków produktami rolnymi z Ukrainy.
Rolnicy z powiatu kutnowskiego rozpoczęli dzisiejszą akcję o godz. 8.00. Przy ul. Łąkoszyńskiej (rejon skrzyżowania DK 92 i DW 702) pojawiło się ok. 200 ciągników, które następnie wyruszyły w rejon Ronda Unii Europejskiej w Kutnie oraz do węzłów autostradowych A1 – Kutno Wschód i Kutno Północ, gdzie trwa blokada „stacjonarna” dróg. Organizatorem zgromadzenia jest Tomasz Gałązka, przedstawiciel środowisk rolniczych z powiatu kutnowskiego.
Byliśmy z obiektywem przy węźle Kutno Północ w Sójkach. Blokady trwają na obu rondach, rolnicy co jakiś czas puszczają kilka aut. Spory sznur samochodów utworzył się od strony Bocianów w kierunku Kutna. Nad porządkiem czuwają funkcjonariusze policji.
A to nie jedyne protesty rolników w powiecie kutnowskim. Strajk, od godz. 8.00, trwa także w gminie Krośniewice na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 i 92 od miejscowości Bardzinek - blokada skrzyżowania i obwodnicy Krośniewic (relacja z tego wydarzenia w osobnym artykule).
Także w innych częściach naszego regionu trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Oto one:
- DK91 Topola Królewska - wylot na Włocławek;
- DK91 Łęczyca, rondo im. Łęczyckich Górników - wylot na Łódź;
- DW703 w Wilczkowicach - skrzyżowanie na Świnice Warckie;
- DW703 w Jankowie;
- DW703 w Nowym Gaju;
- A1 węzeł Piątek - zablokowany - autostrada nieprzejezdna;
- A2 węzeł Łęczyca-Poddębice - zablokowany - autostrada nieprzejezdna;
- 2523E Świnice Warckie/ Kraski przy wiadukcie PKP.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.