Reklama

Drzewo pod napięciem

Opublikowano:
Autor:

Drzewo pod napięciem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Stanisławowa (gm. Oporów) drżą o swoje bezpieczeństwo. Wszystko za sprawą okazałej wierzby, która wrasta w linie średniego napięcia. Sypiące się iskry już niemal powodują pożar.Okazałe wejście na posesję otoczone pięknymi płaczącymi wierzbami jest wyjątkowe nie tylko pod względem estetycznym. Okazuje się, że pokaźnych rozmiarów drzewo stwarza realne zagrożenie nie tylko dla lokatorów posesji, ale także dla pozostałych mieszkańców.

A to dlatego, że gałęzie wierzby niemal wrastają w linie energetyczne które biegną nad drogą, poboczem i furtką prowadzącą na posesję pani Marii.

– Od roku zgłaszam ten problem do różnych firm. Niestety, bezskutecznie. Nikt nie chce usunąć tych gałęzi, ponieważ to wyjątkowo niebezpieczne zadanie – mówi nam pani Maria.

Wierzby w bezpośrednim sąsiedztwie linii średniego napięcia rosną od 10 lat. Zasadził je tam nie- rozważny poprzedni właściciel nieruchomości. Pani Maria, pasjonatka zieleni i natury, początkowo nie chciała ich usuwać. Nie przewidziała jednak, że z czasem drzewa staną się realnym zagrożeniem. Zwłaszcza w przypadku złych warunków atmosferycznych i silnego wiatru robi się naprawdę niebezpiecznie.

– Gałęzie zawadzają wtedy o linie. Leci pełno iskier i liście się zapalają. Część gałęzi już jest mocno wypalona – mówi kobieta.

To wszystko sprawia, że lokatorzy unikają wchodzenia na posesję przez furtkę. Korzystają z bramy znajdującej się kilka metrów dalej. Piesi, w tym dzieci wracające ze szkoły, także unikają przechodzenia obok drzewa. Ostatnią deską ratunku dla pani Marii okazali się pracownicy pogotowia energetycznego.

Ci zapewnili kobietę, że problem zostanie szybko usunięty.

– Problem zgłaszał nam już jeden z naszych pracowników, który mieszka w Stanisławowie. Gałęzie zostaną usunięte najpóźniej do 19 sierpnia. Będziemy się jednak starać, by problem został rozwiązany szybciej – informuje Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy Energa Operator.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE