Reklama

Reklama

Duża akcja kutnowskiej policji. Zwracają uwagę na kierowców, którzy... [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj roku na terenie powiatu kutnowskiego prowadzone są wzmożone działania policyjne. Ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych.

Reklama

Kuntowska policja informuje, że głównym celem działań jest przeciwdziałanie niewłaściwym zrachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych.

- Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Notorycznie lekceważą oni znak STOP, objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzają również trzeźwość kierujących. Pamiętajmy, że w konfrontacji z pociągiem, każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał szans - podkreśla podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Mundurowi apelują o rozsądek w rejonie przejazdów kolejowych. Opuszczające się zapory i czerwony sygnalizator zwiastują nadjeżdżający pociąg, dlatego w takiej sytuacji należy zwolnić, zatrzymać się i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać na tory, bo może dojść do tragedii.

- Działania dzisiejsze są realizowane przy współpracy Straży Ochrony Kolei w Kutnie, którzy wspólnie z funkcjonariuszami policji rozdają kierowcom ulotki informujące o konsekwencjach nie przestrzegania przepisów na przejazdach kolejowych - dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji.

info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy