Reklama

Reklama

Duża impreza pod Kutnem! Połączyli zabawę z przekazaniem przydatnej wiedzy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 20:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa cykl pikników "Bezpieczny Powiat". Tym razem impreza zawitała do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bedlnie.

Reklama

Wszystkich zebranych przywitali: pani Elżbieta Kowalska, Dyrektor Szkoły; Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska, Radna Rady Powiatu Kutnowskiego oraz Józef Ignaczewski, Wójt Gminy Bedlno.

Obecni na pikniku byli również Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego oraz Bartosz Serenda, Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego razem z Józefem Ignaczewskim, Wójtem Gminy Bedlno zorganizował konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie w których dzieci wygrały kubki powiatowe oraz gadżety. Konkurs podczas prelekcji zorganizowało również Nadleśnictwo Kutno z siedzibą w Chrośnie.

Piknik rozpoczął się od znanej nam formuł, czyli prelekcjami służb mundurowych – policji, straży pożarnej, nadleśnictwa Kutno z siedzibą w Chrośnie, 9 ŁBOT oraz przedstawicieli instytucji powiatowych – KRUS, SANEPID oraz Kutnowski Szpital Samorządowy. 

- Pikniki „Bezpieczny Powiat” uświadamiają dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wakacji. Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie przed wakacjami. Dzieci podczas pikniku czerpią nie tylko wiedzę, ale i zabawę. Dziękuję panu Wójtowi Gminy Bedlno Józefowi Ignaczewskiemu za włączenie się w promocję wydarzenia – mówił Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Dla dzieci były przekąski w postaci owoców, ciast, rogalików, kiełbasy z grilla, kaszanki i popcornu.

Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizował piłkarski konkurs dla dzieci w którym do wygrania była książka Michała Listkiewicza.

- Bardzo dziękuję panu Pawłowi Oleksiewiczowi z firmy MPC za wypożyczenie boiska pneumatycznego na którym odbywają się turnieje piłki nożnej dla dzieci podczas pikniku – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Dodatkowo dzieci podczas pikniku uczestniczyły w zabawie z postaciami z bajek, malowaniu twarzy, w tańcu z kolorami i różnych konkursach z nagrodami oraz korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, mogły obejrzeć pokazy służb mundurowych, a także nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z chęcią przymierzały stroje policji, straży, wojska oraz płetwonurka, który przygotowany był przez Kutnowski Szpital Samorządowy. 

- Dziękuję Powiatowi Kutnowskiego za chęć współpracy podczas tak ważnego dla dzieci wydarzenia. Dzięki wykładom i rozmowom ze służbami oraz przedstawicielami instytucji wakacje będą dla nich bezpieczniejsze, a to dla nas najważniejsze. Życzę dzieciom udanych wakacji! – mówił Józef Ignaczewski, Wójt Gminy Bedlno

Starostwo Powiatowe w Kutnie zaprasza na podsumowanie pikników w sobotę 25 czerwca od godziny 16 do Dąbrowic. Podczas podsumowania w Dąbrowicach wystąpią zespoły disco-polo IMPERIUM oraz 2 For You! Dodatkowo Kutnowski Szpital Samorządowy organizuje podczas pikniku darmowe konsultacje z dietetykiem!

info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy