Reklama

Reklama

Za nami kolejny piknik powiatowy. Zobaczcie, jak bawili się mieszkańcy! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: wt, 21 cze 2022 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj odbyła się trzecia już odsłona akcji „Bezpieczny Powiat”. Tym razem powiatowy piknik miał miejsce w Szkole Podstawowej im. Gen. Władysława Andersa w Nowem (gmina Krośniewice) . Pomimo deszczowej pogody, wszystko odbyło się zgodnie z planem, z tym, że wydarzenie przeniesiono na halę sportową.

Reklama

Wszystkich zebranych przywitali: pani Grażyna Sochacka, Dyrektor Szkoły; Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski; Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Katarzyna Erdman, Burmistrz Miasta i Gminy Krośniewice. 

Obecny na pikniku był również Tomasz Marciniak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

Piknik rozpoczął się jak zawsze - prelekcjami służb mundurowych – policji, straży pożarnej, nadleśnictwa oraz przedstawicieli instytucji powiatowych – KRUS oraz Sanepid. 

- Pikniki „Bezpieczny Powiat” mają na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wakacji. Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie i możemy dzieci uczyć podczas pikniku z którego czerpią nie tylko wiedzę, ale i zabawę. Dziękuję pani Burmistrz Krośniewic za włączenie się w promocję wydarzenia – mówił Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. 

Dla dzieci były przekąski w postaci jabłek, kiełbasy, kaszanki i popcornu.

Tomasz Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizował piłkarski konkurs dla dzieci w którym do wygrania była książka Michała Listkiewicza.

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Dzieci na pikniku bawiły się i edukowały jednocześnie z czego bardzo się cieszę. Życzę dzieciom bezpieczny i pełnych zabawy wakacji – mówił starosta kutnowski, Daniel Kowalik.

- Bardzo dziękuję panu Pawłowi Oleksiewiczowi z firmy MPC za wypożyczenie boiska pneumatycznego na którym odbywają się turnieje piłki nożnej dla dzieci podczas pikniku – dodaje Tomasz Walczewski.

Dodatkowo dzieci podczas pikniku uczestniczyły w zabawie z postaciami z bajek, malowaniu twarzy, w tańcu z kolorami i różnych konkursach z nagrodami oraz korzystały z dmuchanych zjeżdżalni, mogły obejrzeć pokazy służb mundurowych, a także nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z chęcią przymierzały stroje policji, straży, wojska oraz płetwonurka, który przygotowany był przez Kutnowski Szpital Samorządowy. 

- Dziękuję Powiatowi Kutnowskiego za chęć współpracy podczas tak ważnego dla dzieci wydarzenia. Dzięki wykładom i rozmowom ze służbami oraz przedstawicielami instytucji wakacje będą dla nich bezpieczniejsze, a to dla nas najważniejsze – mówiła Katarzyna Erdman, burmistrz Miasta i Gminy Krośniewice.

Zapraszamy na kolejne pikniki - w Bedlnie już w środę 22 czerwca od godziny 10, oraz na podsumowanie w sobotę 25 czerwca od godziny 16 w Dąbrowicach. Podczas podsumowania w Dąbrowicach wystąpi zespół disco-polo Imperium!

Info: Powiat Kutnowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy