Reklama

Duże zmiany w szkołach. Dyrektorzy informują uczniów

Opublikowano:
Autor:

Duże zmiany w szkołach. Dyrektorzy informują uczniów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spore zmiany w szkołach średnich. Od dziś placówki - zgodnie z wytycznymi rządu – przechodzą na hybrydowy tryb nauczania.

Dyrektorzy szkół średnich z Kutna informują uczniów za pomocą stron internetowych o tym, które klasy odbywają naukę w trybie stacjonarnym, a które w trybie zdalnym.

Mieszany tryb nauczania w szkołach średnich i wyższych dotyczy "stref żółtych". W "czerwonych" nauczanie odbywa się wyłącznie w sposób zdalny.

Te regulacje spowodowane są dużym wzrostem zakażeń koronawirusem. Eksperci sądzą, że jedną z przyczyn rozwoju pandemii jest otwarcie szkół, a sami uczniowie często chorują bezobjawowo, co utrudnia szybkie wykrycie przypadku COVID-19.

Wprowadzenie hybrydowego trybu nauczania w szkołach średnich oznacza, że część uczniów odbywa lekcje w szkołach, inni z kolei kontaktują się z nauczycielami online. Celem jest ograniczenie gromadzenia się dużej ilości ludzi w jednym miejscu.

Takie zmiany jak dotąd nie dotknęły podstawówek i przedszkoli, chociaż premier mówił, że rząd rozważa taką opcję.

Ogólnopolskie media podają jednak, że niosłoby to za sobą konsekwencje finansowe – rodzicom trzeba by wypłacić dodatkowe świadczenie opiekuńcze na czas zamknięcia przedszkola.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE