Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Gigantyczny pożar w powiecie kutnowskim. Akcja strażaków trwała prawie 40 godzin

Opublikowano: pt, 16 kwi 2021 12:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 36 godzin trwała akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków z powiatu kutnowskiego. Mowa o pożarze, który w tym tygodniu wybuchł w gminie Krośniewice. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest podpalenie.

Reklama

Do pożaru doszło przedwczoraj kilka minut po godzinie 1 w nocy. W ogniu stanęła sterta słomy w miejscowości Głaznów w gminie Krośniewice.

Podpalenie?

Jak w dniu pożaru przekazali nam strazacy, przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było podpalenie. Z tego powodu na miejsce wezwano policję.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie, na miejscu była obecna policja. Na obecną chwilę do działań użyczyliśmy od właściciela ładowarkę w celu rozwożenia ugaszonej słomy – dodaje st. kpt. Mariusz Jagodziński

Ogniem objęte były bele słomy. Ogień i dym były widoczne z odległości kilku kilometrów.Akcję gaśniczą relacjonowaliśmy W TYM MIEJSCU.

Wyczerpująca walka z żywiołem

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów gaśniczych KDR poinformował, iż pożarem objęta jest cała sterta słomy w balotach (2,8x1,2x1,2m) o powierzchni około 800 m2. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy oraz dwóch prądów wody w obronie sąsiednich stert - informuje st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Kutno.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono, przy pomocy ładowarki użyczonej od właściciela gospodarstwa, do rozgarniania i przelewania tlącej się słomy w celu wyeliminowania zarzewi ognia.

Akcja gaśnicza trwała ponad 36 godzin. W działaniach uczestniczyły 4 zastępy z JRG Kutno, a także zastepy Ochotniczych Straży Pożarnych z Krośniewic (2 zastępy), Dąbrowic, Grochowa i Wroczyn.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    pulp fiction

    Zabawa trwa, a godziny lecą.

  • 6 miesięcy temu | ocena +7 / -0

    zorro

    a może dziennikarze wrócą się do tematu pożaru na Majdanach? Spaliły się tony odpadów. Reszta czeka na kolejny pożar? Czy coś się wreszcie dzieje w tym temacie...czy znów czekamy na "niespodziewany" pożar tego, co jeszcze zostało na placu?