Reklama

Reklama

Duży pożar w powiecie kutnowskim. Akcja strażaków trwała ponad 5 godzin [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 20 paź 2021 07:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż pięć zastępów straży pożarnej brało udział wczorajszego wieczora w gaszeniu pożaru w miejscowości Chochołów pod Żychlinem. Zapaliły się tam baloty słomy, a wymagająca akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych.

Reklama

Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie otrzymał zgłoszenie o pożarze o godz. 20:12. Jak się okazało, w miejscowości Chochołów ogniem zajęły się baloty słomy. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej: 2 jednostki PSP w Kutnie, OSP z Żychlina oraz OSP z Pniewa. 

Jak relacjonują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie, pożar objął baloty słomy na długości około 40 metrów. 

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się baloty słomy: wszystkie baloty zajmowały mniej więcej 100 m długości, 5/6 metrów szerokości i były podobnej wysokości, przy czym pożar objął baloty na długości około 40 metrów – mówią.  

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru, przy pomocy ładowarek oddzielono płonące baloty od tych jeszcze niezajętych ogniem. Cała akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 01:34, trwała zatem nieco ponad 5 godzin. 

Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a o przyczynie pojawienia się ognia będziemy jeszcze informować. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE