Reklama

Reklama

Dyrekcja kutnowskiej szkoły: "Nie będzie nadmiaru klasówek i nadmiaru prac domowych"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: toza

Dyrekcja kutnowskiej szkoły: "Nie będzie nadmiaru klasówek i nadmiaru prac domowych" - Zdjęcie główne

Od dziś luzowane są obostrzenia obejmujące edukację | foto toza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś wchodzi w życie łagodzenie obostrzeń epidemiologicznych w edukacji. Dyrekcja jednej z podstawówek zwróciła się do uczniów z informacją o tym, jak będą przebiegały ostatnie tygodnie roku szkolnego.

Reklama

Przypomnijmy – od dziś w szkołach podstawowych i szkołach średnich wprowadzono naukę hybrydową. W przypadku podstawówek chodzi o uczniów klas 4-8, w przypadku szkół średnich mowa o uczniach klas 1-4.

Według wytycznych wszystko ma odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązkowe są m.in. wietrzenia sal w trakcie przerw w lekcjach. W weekendy placówki oświatowe mają przechodzić proces dezynfekcji.

Od 31 maja szkoły mają wrócić do nauki stuprocentowo stacjonarnej.

Dyrekcja jednej z kutnowskich podstawówek w mediach społecznościowych zwróciła się do swoich uczniów podkreślając, że ci nie muszą obawiać się nadmiaru pracy i nauki.

- Pamiętajcie, czas powrotu do szkoły - to nie będzie czas nadmiaru klasówek, sprawdzianów, odpytywania i prac domowych. Presji, że teraz należy się spieszyć z materiałem, realizacją podstawy programowej. W naszej szkole to będzie dobry czas, aby na nowo odbudowywać to, czego nie zapewniły nam monitory komputerów, czyli wspólnych chwil, budowania więzi – napisała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie.

Rada Pedagogiczna placówki z radością i wytęsknieniem oczekuje na powrót uczniów – nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie zamierzają w ciągu najbliższych tygodniu skupić się na budowie relacji. Jak dodaje dyrekcja:

- Będziemy poznawać nową wiedzę poprzez działanie i doświadczenie, ogarniemy ją, realizując uczniowskie projekty. Należy się nam wszystkim, po tych długich miesiącach zdalnej edukacji, czas twórczy, mądry, inspirujący, nastawiony na drugiego człowieka. Pamiętajcie, czekamy na Was! Do zobaczenia!

Dodajmy, że w weekend złagodzono inne obostrzenia. Informowaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy