Reklama

Reklama

Dyrektor "Grabskiego" odchodzi na emeryturę. Pełnił tę funkcję od 2014 roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojciech Banasiak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie, odchodzi na emeryturę. Z tej okazji podczas XXIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głos Ojczyzny”, który odbył się w szkole w minionym tygodniu, starosta kutnowski Daniel Kowalik wręczył mu pamiątkowych grawerton okolicznościowy. 

Reklama

Dyrektor "Grabskiego" odchodzi na emeryturę

- Przy okoliczności tego pięknego koncertu chciałbym wręczyć pamiątkowy grawerton, bowiem Pan Dyrektor odchodzi 29 marca na zasłużoną emeryturę. W imieniu swoim i całej społeczności powiatu kutnowskiego chciałbym podziękować za ogromny wkład w rozwój edukacji i kultury i poprzez ten symboliczny podarunek upamiętnić zasługi Pana Dyrektora. Jeszcze raz ogromne podziękowania – mówił starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Warto przypomnieć, że Wojciech Banasiak był dyrektorem placówki od 2014 roku.

Następnie na ręce wicedyrektora Dariusza Lewińskiego starosta podarował kompas Powiatu Kutnowskiego na nowy początek dla całej społeczności szkoły. 

- Przekazuję ten symboliczny kompas na ręce Pana Wicedyrektora. Mottem powiatu kutnowskiego jest hasło "Do nas zawsze blisko" i mam nadzieję, że kierując się tym hasłem oraz tą pamiątkową busolą nowa dyrekcja, nowe kierownictwo placówki będzie dalej kierowała tym okrętem w słusznie obranym kierunku. Trzymajmy ten kurs! – dodał Daniel Kowalik.

XXIII Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Głos Ojczyzny”

Festiwal pełen był wzruszających pieśni i piosenek patriotycznych wyłonionych wcześniej w części konkursowej. 21 marca zaprezentowano utwory takie jak: „Jest takie miejsce, taki kraj”, „O mój rozmarynie”, „Bywaj dziewczę zdrowe” czy „Żeby Polska była Polską”.

- Gratuluję całej społeczności szkolnej za przygotowanie tak wspaniałego festiwalu. Łza kręci się w oku, widząc, jak młodzież potrafi kultywować historię, tradycję i patriotyzm regionu powiatu kutnowskiego, ale i całej Polski. Powstanie styczniowe było bardzo ważnym Powstaniem, pomimo tego, że przegranym. Dzięki temu powstaniu nasza społeczność, nasz naród już nigdy nie pozwoli zakuć się w okowy imperialnej Rosji. Krew przelana w tamtych czasach wykopała topór wojenny, który już nigdy nie zostanie zakopany – podkreśał starosta.

Poznajmy zwycięzców, którzy wystąpili na festiwalu:

Miejsce I – Zespół „Faceci w czerni” z klasy II Technikum Programista w składzie: Adrian Czapla, Patryk Grabski, Aleksander Antonkiewicz Kacper Traczyk, Igor Pasikowski i Jakub Retkowski. Na miejscu I znalazł się także Cyprian Bilski z klasy IV Technikum Informatycznego.

Miejsce II – Gabriela Sabadasz z klasy III Technikum Reklamy i Agnieszka Sabadasz z klasy I Technikum Reklamy, ex aequo także Julia Kurowska z klasy IV Technikum Logistycznego oraz Chór Wujów w składzie: Cyprian Bilski, Oskar Parzęcki, Dawid Kowalski, Kamil Wiśniewski oraz Kacper Szerszeń.

Miejsce III – ex aequo Katarzyna Grzegorczyk, Kacper Dzierzba, Mikołaj Uchmanowicz, Maciej Domagała, Szymon Cegielski, Piotr Samelczak z IV Technikum Reklamy oraz Klaudia Faracik z klasy I B Technikum Logistycznego.

Wyróżnienia: Paulina Matczak z klasy III Technik Programista oraz duet Karolina Kowalska i Monika Załuga z klasy III Technik Ochrony Środowiska.

Nagroda specjalna została przyznana Maciejowi Domagale z klasy I Technik Programista.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy