Reklama

Dyrektor PUP w ogniu pytań wiceprzewodniczącego Serendy

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor PUP w ogniu pytań wiceprzewodniczącego Serendy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 70 pytań na dzisiejszą sesję Rady Powiatu przygotował wiceprzewodniczący Bartosz Serenda.- Chciałem zadać pytania na piśmie. Jednak na ostatnie, dwa moje zapytania, które skierowałem na piśmie do pani dyrektor, nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi - argumentował Bartosz Serenda.Radny próbował dowiedzieć się m.in., ile spraw miał lub ma PUP w Sądzie Pracy czy jakie koszty w związku z tym musiał ponieść urząd.- Proszę o skierowanie pytań na piśmie, abym mogła dobrze przygotować się do odpowiedzi - mówiła dyrektorka. - Chętnie wypowiem się na temat bezrobocia, środków, które mamy, zaczęliśmy nowy rok kalendarzowy. O te zagadnienia proszę mnie pytać - dodawała.- To ja zadają pytania a nie pani - kontynuował Serenda. - Czy Pani zdaniem te wszystkie sprawy sądowe to dobry przykład funkcjonowania PUP?

- Urząd Pracy pracuje prawidłowo, załoga pracuje spokojnie. Jestem zadowolona, bo ta placówka jest jedną z lepszych w województwie łódzkim. Jesteśmy jednym z trzech urzędów w województwie, który ma największy udział w rynku pracy - odpowiadała szefowa pośredniaka.

Serię pytanie-odpowiedź próbował przerwać radny Konrad Kłopotowski.

- Panie przewodniczący - zwracał się do Marka Jankowskiego. - Powinny być trzy pytania i następny, a nie jakiś Bartuś ma monopol na pytania.

Z kolei dyrektor urzędu zaznaczała, że czuje się jak na egzaminie. Ostatecznie radni PiS opuścili sesję.

- Panie przewodniczący, pan nas załatwił. To teraz my was załatwimy. Nie będzie kworum - zapowiedział Kłopotowski, po czym pisowcy wyszli.

Na salę powrócili jednak Artur Gierula i Zbigniew Filipiak, więc obrady udało się dokończyć.

- Resztę pytań skieruję na piśmie. Nie podoba mi się jednak, że od godz. 10 do 16 większość tego czasu zajął radny Kłopotowski a mnie się przeszkadza - skwitował Bartosz Serenda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE