Reklama

Dyscyplinarki w wydziale geodezji starostwa! 3 osoby wyleciały z hukiem!

Opublikowano:
Autor:

Dyscyplinarki  w wydziale geodezji starostwa! 3 osoby wyleciały z hukiem! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przez wydział geodezji i gospodarki nieruchomości Starostwa Powiatowego przeszedł prawdziwy huragan! Po kontroli zleconej przez starostę, dyscyplinarki otrzymało 3 pracowników! Powód? Rzekoma prywata i konflikt interesów związany z powiązaniami rodzinnymi. Zdaniem urzędników zarzuty są absurdalne, a decyzja władz powiatu to stosowanie odpowiedzalności zbiorowej.Sprawa ujrzała światło dziennie kiedy niedawno do Starostwa wpłynęło zapytanie od jednej z kutnowskich firm geodezyjnych dotyczące konfliktu interesów w wydziale. Sprawa dotyczyła m.in. koligacji rodzinnych pracowników. Starosta zlecił wówczas niezapowiedzianą kontrolę.- Po kontroli zwolnionych zostało trzech pracowników. W wyniku kontroli zleconej przez starostę Krzysztofa Debicha stwierdzono naruszenie art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o pracownikach samorządowych. Poza utratą pracy ze strony Starostwa Powiatowego zwolnionym nie grożą inne konsekwencje prawne - informuje sekretarz powiatu Dariusz Jabłoński.Jak udało nam się dowiedzieć, wśród osób, które pożegnały się z wygodnymi posadkami jest też kadra kierownicza. Wstrząsy dotknąć mogą także szefową całego wydziału.- Dyrektorem wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami pozostaje pani Ewa Ciągło - informuje jednak sekretarz Jabłoński.Więcej w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej.

Art. 30. z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych:

1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kiero wniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.

2. W przypadku stwierdzenia naruszenia przez pracownika samorządowego któregokolwiek z zakazów, o których mowa w ust. 1, niezwłocznie rozwiązuje się z nim, bez wypowiedzenia, stosunek pracy w trybie art. 52 § 2 i 3 Kodeksu pracy lub odwołuje się go ze stanowiska.

Art. 52 Kodeksu pracy:

2. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika nie może nastąpić po upływie 1 miesiąca od uzyskania przez pracodawcę wiadomości o okoliczności uzasadniającej rozwiązanie umowy.

3. Pracodawca podejmuje decyzję w sprawie rozwiązania umowy po zasięgnięciu opinii reprezentującej pracownika zakładowej organizacji związkowej, którą zawiadamia o przyczynie uzasadniającej rozwiązanie umowy. W razie zastrzeżeń co do zasadności rozwiązania umowy zakładowa organizacja związkowa wyraża swoją opinię niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 3 dni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE