Reklama

Dzieci się bawią, a obok ktoś... strzela z broni! „Już powiadomiliśmy policję”

Opublikowano:
Autor:

Dzieci się bawią, a obok ktoś... strzela z broni! „Już powiadomiliśmy policję” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brak wyobraźni? Nuda? Głupota? A może wszystko naraz? Mowa o osobie z niespełnionymi snajperskimi ambicjami, która urządziła sobie strzelnicę z miejskich parków. Niedawno jeden z radnych zainteresował się sprawą oświetlenia w Kutnie, a z odpowiedzi magistratu wynika, że ktoś... strzela z wiatrówki do latarni. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak niebezpieczna jest to zabawa.

Janusz Kołodziejski złożył interpelację w której poruszał problem oświetlenia w Kutnie. Zaznaczał, że w naszym mieście znajduje się sporo niesprawnych lamp ulicznych, które mogą powodować obniżenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

- Część z uszkodzonych lamp działa tylko co jakiś czas. Proszę o kontrole i naprawę oświetlenia ulicznego, a także tego znajdującego się na przykład w parkach. Proszę także o informację o tym ile zostało naprawionych lamp w 2018 roku oraz o późniejszą po naprawie z obecnego roku. Chciałbym się także dowiedzieć w jaki sposób i jak często jest przeprowadzana kontrola poprawnego działania oświetlenia? W jakim stopniu za oświetlenie odpowiedzialny jest Urząd Miasta, a w jakiej zakłady energetyczne lub inne podmioty i jaka jest koordynacja nadzoru nad tym ważnym elementem miasta? - pytał Janusz Kołodziejski.

Z odpowiedzi udzielonej przez Jacka Boczkaję, zastępcę prezydenta Kutna, wynika, że Miasto podejmuje działania zmierzające do przeprowadzenia modernizacji sieci oświetlenia ulicznego z zastosowaniem źródeł energooszczędnych. Duże znaczenie mają tutaj wnioski mieszkańców Kutna.

- Z uwagi na starą sieć oświetlenia, często dochodzi do uszkodzenia poszczególnych jej elementów takich jak układy zapłonowe, sieć kablowa i napowietrzna itd., co skutkuje w niektórych przypadkach po naprawie chwilową poprawą, wzbudzając niezadowolenie mieszkańców miasta – pisze Jacek Boczkaja.

Niestety, w przypadku oświetlenia w parkach i skwerach sprawa jest dużo poważniejsza i dużo bardziej złożona, ponieważ:

- Oprócz uszkodzeń wynikających ze starzenia się elementów, dochodzi do dewastacji latarni na wspomnianych terenach przez osoby nadużywające alkohol oraz strzelanie do latarni przez posiadaczy broni pneumatycznej. Dnia 14.03,2019r. Wydział Zarządzania Drogami powiadomił Komendę Policji w Kutnie o tym niebezpieczeństwie grożącym mieszkańcom na terenach rekreacyjnych Miasta Kutna – informuje zastępca prezydenta.

Dodaje także, że jeśli chodzi chodzi o podanie rzeczywistej liczby naprawianych latarni zarówno w roku 2018 jak i w bieżącym 2019 roku nie jest to do końca możliwe.

- Liczba naprawianych latarni znacznie przekracza liczbę zgłoszeń pochodzących od mieszkańców czy Straży Miejskiej – zaznacza Boczkaja.

Kontrole oświetlenia ulicznego dokonywane są doraźnie w zależności od zgłoszeń Straży Miejskiej lub mieszkańców.

- Miasto Kutno w 2018 roku przeprowadziło przetarg publiczny na świadczenie usług „Utrzymania w sprawności urządzeń oświetleniowych na terenie Miasta Kutno" , w ramach którego wyłoniono firmę P.P.U,H. „Ełektromet" - Leszek Zielak, która do chwili obecnej odpowiedzialna jest za bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego miasta. Za koordynację nadzoru nad oświetleniem ulicznym, odpowiedzialny jest Wydział Zarządzania Drogami Urzędu Miasta Kutno – kończy zastępca prezydenta Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE