Reklama

Dzieci włączyły się w akcję Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Opublikowano:
Autor:

Dzieci włączyły się w akcję Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Bibliotece Szkolnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 dla dzieci słabo słyszących, autystycznych, z problemami komunikacyjnymi, trwa Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Na czytelników czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Każdy wypożyczający w tym miesiącu książkę bierze udział w loterii fantowej. Ponadto klasa, której uczniowie wypożyczą najwięcej pozycji otrzyma nagrodę dla klasy.

Dla aktywnych czytelników i nie tylko, konkurs na recenzję przeczytanej książki (recenzja dozwolona w formie pisemnej lub graficznej).

Raz w tygodniu w czasie długich przerw międzylekcyjnych uczniowie biorą udział w krótkich zabawach czytelniczych tzw. "flash mob"( było już porządkowanie i wspólne odczytywanie pomieszanych wierszy Juliana Tuwima oraz odszukiwanie cytatów o czytaniu i książkach).

Chętni mogą zaadaptować używaną książkę spośród pozycji wycofanych z biblioteki. Dla młodszych uczniów odbył się konkurs znajomości wierszy Juliana Tuwima (w konkursie udział wzięło ogółem 10 uczniów SP).

W ostatnim tygodniu uczniowie zagłosują na tytuły książek, o które ich zdaniem powinny wzbogacić się zbiory biblioteki szkolnej. Święto Biblioteki zorganizowała Jolanta Kaczmarek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE