Reklama

Dzieciaki robią teatr. Przegląd ŁAPA już po raz 22. w Kutnowskim Domu Kultury

Opublikowano:
Autor:

Dzieciaki robią teatr. Przegląd ŁAPA już po raz 22. w Kutnowskim Domu Kultury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku na początku czerwca Kutnowski Dom Kultury opanują najmłodsi pasjonaci teatru. A to za sprawą odbywającego się już po raz 22. Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA, którego pomysłodawczynią i organizatorem jest Jagoda Rzetelska. Odbywająca się regularnie od 22 lat ŁAPA jest jedną z najstarszych corocznych imprez KDK, a jej celem jest prezentacja spektakli w wykonaniu amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych.W przeglądzie mogą wziąć udział teatry, których „aktorzy” nie ukończyli jeszcze 15 lat – są to więc uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, ale również kochające zabawę w teatr przedszkolaki. Warto dodać, że przegląd konkursowy to nie wszystko - misją ŁAPY jest również pobudzanie twórczej kreatywności wśród najmłodszych, otwieranie ich na kulturę i sztukę oraz próba obudzenia wrażliwości teatralnej u naszych najmłodszych.

Tegoroczna ŁAPA potrwa 4 dni i odbędzie się w dniach 1-4 czerwca. Pierwszego dnia swój talent aktorski zaprezentują najmłodsi uczestnicy przeglądu, czyli przedszkolaki z kutnowskich przedszkoli, a także najmłodsza sekcja teatralna z Młodzieżowego Domu Kultury. Przed dwa kolejne dni na deskach KDK popis swojego aktorskiego kunsztu dadzą uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Finał i ogłoszenie wyników 22. Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ŁAPA odbędzie się 4 czerwca.

Za wszystkie teatry biorące udział w tegorocznym przeglądzie trzymamy mocno kciuki u – nomen omen – łapy, a jednocześnie życzymy wszystkim uczestnikom i widzom niezapomnianych wrażeń artystycznych.

Prezentacje konkursowe będzie można obejrzeć od 1 do 3 czerwca od godz. 10 w sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury a wyniki usłyszymy w czasie gali finałowej 4 czerwca o godz. 11 w KDK.

Wstęp na wszystkie prezentacje i finał jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE