Reklama

Reklama

Dzień bez hałasu w ZS w Byszewie

Opublikowano: wt, 28 kwi 2015 10:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie i zwiększenie świadomości występowania tego szkodliwego zjawiska a także w związku z obchodzonym 25 kwietnia Międzynarodowym Dniem Świadomości Zagrożenia Hałasem w miniony piątek w naszej szkole Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował „Dzień bez hałasu”.Hałas jest ogólnie szkodliwy dla zdrowia. Może powodować nie tylko uszkodzenia słuchu, także choroby układu krążenia, przewodu pokarmowego, przyspiesza procesy starzenia, powoduje trudności w uczeniu się i zaburzenia snu. Hałas zmniejsza również wydajność pracy. Dlatego też chcąc uchronić naszych uczniów przed tak okropnymi skutkami postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu problemowi.

Reklama

Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowując się do obchodów „Dnia bez hałasu” wykonali własnoręcznie plakaty promujące ciszę. Plakaty zdobią korytarze szkoły, zwiększając świadomość naszych uczniów. Dzieci wykonały również prezentację multimedialną zawierającą informacje na temat hałasu, jego szkodliwych skutków oraz sposobów ich zapobiegania.

Prezentacja została wyświetlona wszystkim uczniom szkoły podstawowej. Ponadto uczniowie sami mogli się w praktyce przekonać o prawdziwości zawartych w prezentacji wiadomości, przeprowadzając badania natężenia hałasu za pomocą decybelomierza. Dzieci mogły sprawdzić jakie natężenie powodują różne typy hałasu: od ich własnego krzyku, po muzykę, odgłosy przyrody itp. Członkowie koła teatralnego pod opieką p. E. Rożnowskiej przygotowali krótką akademię ukazującą szkodliwe skutki hałasu.

Efekty akcji widoczne były podczas pomiarów, gdyż w miniony piątek skala decybelomierza nie przekroczyła 82 dB i mamy nadzieję, iż tak pozostanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)