Dziesięć goli MKS

Dziesięć goli MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno rozbił dziś 10:3 (5:0) V ligową Pogoń Kolumnę Łask.Mecz rozegrano na boisku bocznym ze sztucznym oświetleniem Stadionu Miejskiego im. H. Reymana w Kutnie.Spotkanie obejrzało około 100 kutnowskich kibiców.Pierwsza bramka meczu padła już w 4 minucie meczu. W pole karne wpadł Andrzej Grzegorek, a jego strzał pod nogi Michała Rosiaka wybił bramkarz Pogoni.Popularny "Rychu" przejął futbolówkę i technicznym strzałem umieścił ją w bramce.

Następne 6 minut przyniosło kolejne dwie bramki dla podopiecznych Pawła Ślęzaka, a ich autorem był weteran w kutnowskiej jedenastce - Marek Kowalski. Później piłkarze obydwu drużyn zwolnili tempo rozgrywania akcji i skupili się na grze w środkowej części boiska.

W 36 minucie po indywidualnej akcji oraz minięciu bramkarza z Łasku zdobył gola na 4:0, a sześćdziesiąt sekund później wynik pierwszej połowy ustalił Michał Rosiak.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W ciągu 2 minut na listę strzelców wpisali się Filip Sysio (46 minuta) oraz Damian Kozłewski (48 minuta) i w zespole gości zapaliła się iskierka nadziei na korzystny wynik.

Te dwie stracone bramki na pewno obciążają konto naszych obrońców, którzy zagrali bardzo źle - podobnie jak defensorzy "Królewskich" w dzisiejszym meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

Nadzieje przyjezdnych rozwiał jednak niesamowity ostatnimi czasy Michał Rosiak, który w 53 minucie skompletował hat-tricka. Siedem minut później wynik na 7:2 podwyższył Łukasz Górczyński po podaniu od Mariusza Jakubowskiego.

W 77 minucie spotkania Michał Rosiak zrobił to co lubi najbardziej - "wkręcił" w ziemię kilku obrońców przeciwnika i fantastycznym strzałem "zerwał pajęczynę" z bramki przyjezdnych.

Cztery minuty później kolejny "popis" dali nasi obrońcy, którzy zostali mówiąc żargonem piłkarskim "rozklepani", co skończyło się utratą trzeciej bramki.

W 88 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Mariusz Jakubowski, który tym samym zrehabilitował się za "pudło" w ostatnim meczu z KKS Koluszki. Minutę przed końcem spotkania wynik meczu na 10:3 ustalił Łukasz Górczyński.

Po dzisiejszym nasuwa się jedno pytanie - gdzie są kutnowscy obrońcy? Do rozpoczęcia sezonu pozostały tylko trzy tygodnie, a w MKS nadal brakuje stopera, który pokierowałby blokiem defensywnym.

Mecz z Pogonią obnażył błędy obrony MKS co "zaowocowało" utratą trzech bezsensownych bramek. Miejmy nadzieję, że Paweł Ślęzak znajdzie złoty środek na przedsezonową bolączkę kutnowskiej drużyny.

MKS Kutno - Pogoń Łask Kolumna 10:3 (5:0)

1:0 Michał Rosiak (4 min.)
2:0 Marek Kowalski (6 min.)
3:0 Marek Kowalski (10 min.)
4:0 Mariusz Jakubowski (36 min.)
5:0 Michał Rosiak (37 min.)
5:1 Filip Sysio (46 min.)
5:2 Damian Kozłewski (48 min.)