Reklama

Reklama

"Dziewiątka" w olimpijskim klimacie

Opublikowano: pt, 15 maj 2015 11:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wraz z dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Olimpijczyka. To sportowe święto poprzedziły w naszej szkole imprezy towarzyszące. Uczniowie z plastycznym "zacięciem" wzięli udział w konkursie na plakat pt. "Niebanalni sportowcy". Maluchy z oddziałów przedszkolnych i z klas I-III uczestniczyły w konkurencjach sprawnościowych. We wtorek, 12 maja 2015r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu dla uczniów 2 etapu edukacyjnego, zaś 14 maja miała miejsce rywalizacja w skoku wzwyż o tytuł Mistrza Szkoły.

Reklama

Obchody Dnia Olimpijczyka uświetnił swoją obecnością Gość Honorowy – pan Jerzy Boniecki, trener, pływak łódzkich klubów, mistrz i rekordzista Polski w stylu grzbietowym, olimpijczyk z Helsinek w 1952r. Wręczył on wraz z panią dyrektor Danutą Blus dyplomy i medale uczniom z najwyższymi wynikami w pływaniu i skoku wzwyż.

Tytuł Najlepszej Pływaczki Mistrzostw Szkoły w Pływaniu wywalczyła Oliwia Mikołajczyk z klasy Vb. Najlepszym pływakiem został Damian Lewandowski z klasy Vb. Złoty medal w skoku wzwyż trafił do Julii Myszkowskiej z klasy VIa, zaś wśród chłopców najlepszym skoczkiem wzwyż okazał się Patryk Czarnecki z klasy VIa.

Na zakończenie uroczystości uczniowie mieli okazję zadać pytania Honorowemu Gościowi i zaspokoić swoją ciekawość dotyczącą drogi na olimpiadę. Olimpijczyk chętnie opowiadał na pytania, rozdawał autografy dzieciom i zachęcał do czynnego uprawiania sportu.

14 maja 2015r. był dla szkolnej braci z ,,Dziewiątki” ciekawą formą promocji aktywnego trybu życia i dobrą motywacją do walki o medale.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)