Reklama

„Dziewiątka” zainaugurowała sezon startów halowych

Opublikowano:
Autor:

„Dziewiątka” zainaugurowała sezon startów halowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną sobotę lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” zainaugurowali kolejny sezon startów halowych.Kutnowscy sportowcy wzięli udział w I Halowym Mityngu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkoatletycznego, który odbył się na Hali Rudzkiego Klubu Sportowego.- Kolejny rok odmładzania sekcji lekkoatletycznej. Odeszło kilka starszych zawodniczek i zawodników (zakończyli przygodę z lekka atletyką, bądź zmienili barwy klubowe) na ich miejsce przyszli młodzi, którzy muszą troszkę potrenować i nabrać doświadczenia startowego. Poza tym był to pierwszy start w sezonie halowym 2016, szczególnie trudny dla przedstawicieli konkurencji technicznych, którzy w okresie zimowym nie mają tak komfortowych warunków do treningu jak ich rywale z dużych klubów, posiadających hale z nawierzchnią tartanową –powiedział trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Z kutnowskiej ekipy najlepszy wynik uzyskał junior młodszy Adrian Jasrosiński, który w skoku wzwyż był bliski wyrównania swojego rekordu życiowego (180cm), ostatecznie pokonując poprzeczkę zawieszoną na 175 cm. Nasz etatowy skoczek wzwyż poprawił natomiast rekord życiowy w biegu na 60 m uzyskując 8,15 s co dobrze rokuje w następnych startach w jego koronnej konkurencji.

Inne ciekawe wyniki naszych lekkoatletów:
- Izabela Drabik (juniorka) – 8,65 s w biegu na 60 m (rekord życiowy),
- Damian Lasecki (junior) – 40,39 s w biegu na 300 m,
- Patryk Kubiak (senior) – 7,95 s w biegu na 60 m,
- Krystian Sobczyk (rocznik 2003) – 8, 42 s w biegu na 60 m
- Filip Góreczny (rocznik 2003) – 8,81 s w biegu na 60m.
Martwi fakt nie ukończenia biegu na 600 m przez naszego juniora młodszego Błażeja Wilanowskiego, który na skutek bólu nóg musiał zejść z bieżni po 250 m. Czeka go teraz najprawdopodobniej kilku tygodniowa przerwa od mocnego biegania .
W kolejnym starcie za tydzień wystartuje jeszcze większa grupa młodszych lekkoatletów UKS „Dziewiątka”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE