Reklama

Dziś duża akcja policji na kutnowskich drogach

Opublikowano:
Autor:

Dziś duża akcja policji na kutnowskich drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy, którzy mają w zwyczaju prowadzenie rozmów telefonicznych bez użycia zestawów głośnomówiących podczas jazdy mogą dzisiaj dostać po kieszeniach i stracić aż 5 punktów karnych. A wszystko za sprawą policyjnych działań „Telefony”.

Kutnowska drogówka przez cały dzień będzie sprawdzała, czy kierowcy stosują się do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku podczas rozmowy. Podobne działania prowadzone będą dzisiaj w całym kraju.

- Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że zakaz korzystania z telefonu, który trzymamy w ręku, dotyczy wszystkich kierujących pojazdami, a więc również rowerzystów - informuje KPP w Kutnie.

Warto przypomnieć, że „korzystanie z telefonu” to nie tylko rozmowa. Zabronione jest również pisanie SMS-ów, przeglądanie internetu, przewijanie menu, itp. W sytuacji, gdy nie możemy obejść się bez telefonu bo np. jest naszym narzędziem pracy, powinniśmy wówczas wyposażyć się w tzw. zestaw słuchawkowy, za pomocą którego można prowadzić rozmowę telefoniczną bez użycia rąk. Niektóre z tego typu sprzętów charakteryzują się całkowitą obsługą głosową.

- Rozmowa przez telefon wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku może skutkować mandatem w wysokości 200 zł oraz utratą 5 punktów karnych - informują funkcjonariusze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE