Reklama

Dzisiaj V Festyn Organizacji Pozarządowych

Opublikowano:
Autor:

Dzisiaj V Festyn Organizacji Pozarządowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz piąty w Kutnie zorganizowany zostanie Festyn Organizacji Pozarządowych. Odbędzie się 26 czerwca 2013 roku w Parku Traugutta w godzinach 14.00 - 19.00.Organizatorami są Społeczna Fundacja Miasta Kutna, Urząd Miasta Kutno, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Rozwoju i Promocji Inicjatyw Obywatelskich OPUS.Festyn przygotowany jest przy współpracy organizacji pozarządowych działających na terenie Kutna i najbliższej okolicy. Hasło przewodnie tegorocznego festynu to „Grunt to rodzinka! Razem raźniej” Stowarzyszenia i organizacje zaproszone do udziału w imprezie będą miały okazję zaprezentować swoją działalność mieszkańcom Kutna.

Podczas V Festynu Organizacji Pozarządowych odbywać się będą występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży z kutnowskich szkół oraz lokalnych zespołów ludowych, pokazy - min. pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz tresury psa przewodnika dla osób niewidomych, pokaz samochód policji i straży pożarne ja także gry, konkursy i zabawy dla całych rodzin. W trakcie imprezy odbywać się także będą Targi Ekonomii Społecznej.

Dodatkową atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa.

Celem festynu jest umocnienie lokalnej świadomości społecznej opartej na więzi, społecznej aktywności, idei samopomocy, gdzie istotną rolę odgrywają organizacje pozarządowe.

Tym samym festyn jest okazją promocji działań kutnowskich organizacji pozarządowych i efektów ich pracy, możliwością spotkania, wymiany doświadczeń i wspólnej zabawy.

Impreza ta to możliwość integracji trzeciego sektora zarówno wśród samych organizacji, jak i partnerów- administracji publicznej, mediów. To także możliwość do zaistnienia w świadomości mieszkańców Kutna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE