Reklama

Echa muzycznego weekendu

Opublikowano:
Autor:

Echa muzycznego weekendu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miniony weekend upłynął pod znakiem aktywności sekcji muzycznych Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach.W piątkowy wieczór, 23 stycznia grupa muzyków należących do Młodzieżowej Orkiestry Dętej koncertowała wspólnie z orkiestrą OSP Mazew. Połączone zespoły wykonały 7 utworów, uświetniając walne zebranie strażaków ochotników działających na tamtejszym terenie. Warto podkreślić, że orkiestra dęta jest szczególnie ceniona w gminie Daszyna, do której administracyjnie należy Mazew. Jest zespołem wielopokoleniowym, z tradycjami. Wspólne muzykowanie zawsze sprawia ogromną przyjemność krośniewiczanom i jest okazją do tego, by czerpać naukę od bardziej doświadczonych kolegów. Koncert obu zespołów prowadzonych przez kapelmistrza Romana Frontczaka miał również miejsce w Krośniewicach podczas tegorocznego finału WOŚP.

W sobotę, 24 stycznia uczniowie Ogniska Muzycznego w Krośniewicach, prowadzonego przez Janinę Arent, przystąpili do egzaminu półrocznego sprawdzającego umiejętności gry na instrumencie. Każdy z 10 uczniów wykonał następujący program: etiudę (czyli utwór techniczny), kompozycję Jana Sebastiana Bacha (utwór polifoniczny), sonatinę (utwór cykliczny) oraz utwór dowolny i gamę. Stres egzaminacyjny został pokonany z powodzeniem. Średnia ocen to 4.6, a już w poniedziałek… zajęcia zaliczane do II półrocza i nowe wyzwania muzyczne.

Również w sobotę kapela Krośniewiacy wystąpiła w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Zalesiu. Okazją był Dzień Babci i Dziadka obchodzony przez tamtejszą społeczność. Spotkanie zorganizowane przez grono pedagogiczne szkoły oraz radę rodziców miało na celu uhonorowanie dziadków, którzy biorą aktywny udział w wychowaniu wnuków i stanowią bezcenne wsparcie dla rodziców. Uroczystość składała się z dwóch części – najpierw dzieci zaprezentowały swój program okolicznościowy, a następnie wystąpiła kapela Krośniewiacy, babciom i dziadkom dedykując swoje skoczne utwory. Publiczność słuchała z przyjemnością, ale też z ochotą tańczono w rytm podwórkowej klasyki i biesiadnych hitów. Warto podkreślić, że kapela po raz drugi wystąpiła z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zalesiu, więc udział zespołu staje się tradycją obchodów tego święta przez społeczność szkoły i jej sympatyków. Organizatorzy planują już przyszłoroczne święto, biorąc pod uwagę lepszą lokalizację, sprzyjającą integracji pokoleń. Oczywiście nie zabraknie w programie koncertu Krośniewiaków!

Natomiast w niedzielę, 25 stycznia chór A'cappella pod kierunkiem Aleksandry Kołodziejskiej wziął udział we Mszy świętej w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława w Miłonicach. Oprawę liturgii stanowiły tradycyjne i nowe kolędy w opracowaniu na głosy. Niektóre utwory śpiewane były a'cappella, inne – z wykorzystaniem podkładów muzycznych. Zespół został przyjęty bardzo ciepło (na przekór panującym warunkom atmosferycznym, bo w końcu przyszła śnieżna zima) a nowy proboszcz parafii – ks. Włodzimierz Wroński nie szczędził słów podziękowania za udział chóru we wspólnej modlitwie. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie zespół będzie gościem w tamtejszym kościele, oprawę Mszy św. zapewnią też inne zespoły muzyczne GCKSiR. Wszak – zgodnie z myślą św. Augustyna – kto śpiewa, podwójnie się modli.

Każda z sekcji artystycznych działających z przyjemnością występuje dla miejscowej społeczności, chętnie też koncertuje. Członkowie zespołów lubią wspólnie spędzać czas na próbach, ważne są jednak prezentacje, bowiem to one dają impuls do pracy i mobilizują, weryfikują umiejętności i nadają sens wspólnej pracy. Do zespołów można się zawsze przyłączyć. Na pewno warto!

Zdjęcia udostępnione przez GCKSiR w Krośniewicach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE